98% попуст на оnline курс за Data Entry Administrator Training од Health & Fitness во вредност од 30 008 ден. (484 €) по цена од 712 ден. (11 €)

Цена

712 ден.

Вредност

30008 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29296 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за Data Entry Administrator Training

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 2 часa, 21 минутa

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Are you tired of looking for the right Data Entry Administrator Training course? If you are looking for a perfect place for learning Data Entry administration, you are welcome to this ultimate data entry training course. 

This comprehensive training course will cover all of your needs and is ideal for beginners and those who want to refresh their data entry skills. This course will deal with the understanding of the data entry role, responsibilities, and how it works in different industries. By taking this course, you will be able to work more dynamically and manage a large amount of sensitive or confidential information efficiently. 

With the highest level of outcomes, you will be a master in Data Entry administration.

Key Topics to Be Covered

 • A thorough introduction to Data Entry. 
 • The common rules and guidelines for Data Entry.
 • Different tools for efficient Data Entry.
 • Different worksheet formulas for dynamic work
 • Data management for information security 
 • Data classification
 • Tips and Tricks

Learning Outcomes

 • Gain a clearer understanding of the data entry industry 
 • Be able to use Microsoft Excel for more efficient work. 
 • Be able to create & modify worksheet formulas. 
 • You will learn how to classify data 
 • You will learn how to protect data
 • You will learn how to manage workbooks and their properties
 • Get sufficient knowledge and skills to work professionally within the IT industry.
 • Be able to use statistics packages in Data Entry

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.