98% попуст на оnline курс за Diploma in Employee Management од Health & Fitness во вредност од 30 008 ден. (484 €) по цена од 744 ден. (12 €)

Цена

744 ден.

Вредност

30008 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29264 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Diploma in Employee Management

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 1 час, 31 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]
 •  

Опис

Long gone are the days of just handing over booklets, showing the break room and going over the seating arrangements. Millennials or Generation Y employees expect much more than that; they are more aware and more selective. And they are not wrong in weighing in these factors in their career decisions. 

The question that remains is, are you ready? Is your organisation prepared to welcome in the millennial generation? 

This “Diploma in Employee Management Course” is designed for employers and managers to help them with their millennial recruit’s integration process. The course is an elaborative guide for onboarding rituals, from pre-boarding to the follow-up process in the following month of onboarding. In addition to that, you will get an insight into the psychological elements of the onboarding process and their impact on the millennial generation. 

You will find out how growth opportunities play a major role in their decisions. Furthermore, you will have a better understanding of factors like expectation management, assignment selection and feedback. You will be better prepared for the millennial generation onboarding process to benefit your organisation.

Key Topics to Be Covered

 • How millennials differ from the other employees
 • Why should you change the traditional onboarding process?
 • Onboarding checklist for the millennial workforce
 • Mentoring the Millennial
 • Following up with the millennial employee in the post-onboarding days
 • Expectation management with the millennial employee
 • Importance of providing scope of personal growth
 • The role of managers
 • The role of human resources
 • Characteristics of quality feedback
 • Engaging with the millennial employee

Learning Outcomes

 • Learn about onboarding and its importance in employee transformation
 • Explore the characteristics of millennials
 • Learn how to create and plan the onboarding process for millennials
 • Develop action plans for working with millennials
 • Learn how to set clear structures and guidelines for assignments
 • Explore the ideal onboarding checklist 
 • What to do on pre-arrival, arrival and the following month
 • Learn how to identify opportunities for improvement and growth
 • Understand how to provide quality informal and formal feedback
 • Learn to create a proactive atmosphere for millennial employees
 • Increase your career potential by gaining new skills and knowledge

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.