98% попуст на оnline курс за Eyelash Perming Course од Health & Fitness во вредност од 30 008 ден. (484 €) по цена од 712 ден. (11 €)

Цена

712 ден.

Вредност

30008 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29296 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Eyelash Perming Course 

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 3 часa, 28 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 31.10.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Eyelash perms are one of the most popular beauty treatments in the industry today. Not only do they give the lashes a stunning, natural-looking lift, but they are low maintenance, and can last for as long as up to eight weeks. In this eyelash perming course, you will learn step-by-step how to perform an eyelash perm treatment, with guidance on how to conduct client consultations, and much more.

In this training course, you will learn from an experienced beauty professional who will take you through how to give eyelash treatments for different special events, as well as walk you through industry standards and code of practice, such as salon health and safety. You will also gain extensive knowledge of eye anatomy and physiology.

By the end of the course, you will be well equipped to fast track a career in the beauty sector working in salons, spas, hotels and retail departments, or even take steps to set up a beauty business of your own.

Key Topics to Be Covered

 • The benefits of eyelash perming
 • Eyelash perming vs eyelash curling
 • An overview of the eyelash perming procedure
 • Eyelash perming for special events
 • How to conduct an eyelash perm consultation 
 • Steps to setting up an eyelash perming business
 • Industry code of practice
 • Delivering customer service to clients

Learning Outcomes

 • Identify the key benefits of eyelash perming 
 • Learn how to perform the full eyelash perming procedure, from start to finish
 • Understand how to conduct a client consultation and deliver excellent customer service
 • Have an awareness of the contraindications to eyelash perming and eyelash health & safety 
 • Deepen your knowledge of eye and eyelash anatomy and physiology
 • Gain the expertise to advise clients and offer complementary services
 • Familiarise with the contents of the eyelash perming kit and know how to use them correctly
 • Take steps towards  a successful career in the beauty industry with a formal qualification

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.