97% попуст на оnline курс за Personal Trainer / Fitness Instructor Training од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491€) по цена од 806 ден. (13 €)

Цена

806 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

97%

Заштеда

29636 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Personal Trainer / Fitness Instructor Training

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 3 часa, 8 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

This Personal Trainer / Fitness Instructor Training is designed by industry experts and will give you a thorough understanding of this topic. Our courses are designed with easy to understand modules that break down each topic and gives our learners proper training on the subject.

If you want to work in this sector and stand out from the rest of the competition, then our Personal Trainer / Fitness Instructor Training is the perfect place to start.

We guarantee that you will gain relevant skill and will gain tremendous knowledge on the subject. And the professional qualifications that you achieve after completing the course will help you greatly in procuring a job in the relevant field.

Enjoy a pleasant learning experience with the Academy for Health & Fitness. Enrol in our Personal Trainer / Fitness Instructor Training Today!

Key Topics to Be Covered

 • The role, qualities and responsibilities of a fitness coach
 • An overview of the human anatomy and the body’s systems
 • How to conduct a client fitness assessment step-by-step
 • An introduction to resistance training & bodyweight exercises
 • How to build muscle, lose fat and maintain your new physique

Learning Outcomes

 • Develop the most in-demand skills required to become a qualified fitness instructor
 • Know how to assess fitness levels of clients and create the ultimate workout and diet plan
 • Understand the science behind healthy weight loss management and muscle development
 • Learn how to perform a range of resistance training, weight training and cardio workouts
 • Demonstrate understanding of how to warm up before exercising and improve your flexibility
 • Become an expert at HIIT and know how to measure your heart rate during a workout

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.