98% попуст на оnline курс за Diploma In Herbal Studies од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491 €) по цена од 744 ден. (12 €)

Цена

744 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29698 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Diploma In Herbal Studies

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 4 часa, 4 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

This Diploma In Herbal Studies is designed by industry experts and will give you a thorough understanding of this topic. Our courses are designed with easy to understand modules that break down each topic and gives our learners proper training on the subject.

If you want to work in this sector and stand out from the rest of the competition, then our Diploma In Herbal Studies is the perfect place to start.

We guarantee that you will gain relevant skill and will gain tremendous knowledge on the subject. And the professional qualifications that you achieve after completing the course will help you greatly in procuring a job in the relevant field.

Enjoy a pleasant learning experience with the Academy for Health & Fitness. Enrol in our Diploma In Herbal Studies Today!

Key Topics to Be Covered

 • An introduction to botany, or ‘plant science’
 • Regulations and safety precautions in herbology
 • The chemistry of herbal medicine
 • Herbal remedies for the skin and hair
 • Aromatherapy techniques and practices

Learning Outcomes

 • Demonstrate a solid understanding of the chemistry of herbs
 • Master the art of aromatherapy  and learn the benefits of essential oils
 • Learn about the history of herbology and traditional Chinese medicine
 • Broaden your knowledge of herb science and the different branches of botany
 • Develop your understanding of ayurvedic medicine as a healing science
 • Get started in setting up your own herbal business

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.