98% попуст на оnline курс за HIIT Training & Bodyweight Exercises од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491 €) по цена од 712 ден. (11 €)

Цена

712 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29730 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за HIIT Training & Bodyweight Exercises 

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 4 часa, 33 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Discover the best way to get fit and burn calories at home with the HIIT Training & Bodyweight Exercises training course. This course provides step-by-step guidance on how to create your own HIIT workout routine at home, taking you through common everyday exercises with video instruction. You will also deepen your knowledge of the science of nutrition, learning how to incorporate supplements into your diet.

Key Topics to Be Covered

 • A step-by-step guide to designing your HIIT workout
 • How to create a warm-up and cool-down  routine
 • Video guidance on how to perform a range of exercises
 • Creating the perfect meal plan to complement your workouts
 • An introduction to carbs, proteins, fats and micronutrients

Learning Outcomes

 • Demonstrate a solid understanding of the science of weight loss and muscle gain
 • Achieve the perfect gym-honed body and feel great from the inside out
 • Set achievable short-term and long-term goals and train your brain for success
 • Learn which supplements are best for beginners and your personal dietary needs
 • Incorporate healthy fats, proteins and carbohydrates into your diet
 • Understand the fundamental principles of weight loss management

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.