97% попуст на оnline курс за Nurse Prescribing Diploma од Health & Fitness во вредност од 30 008 ден. (484 €) по цена од 806 ден. (13 €)

Цена

806 ден.

Вредност

30008 ден.

Попуст

97%

Заштеда

29202 ден.

 • 163 City Road, London EC1V 1NR, England, UK

  Одведи ме таму

  info@hfonline.org

  02037446845

Добивате

Онлајн курс за Nurse Prescribing Diploma

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 9 часa, 36 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.03.2021 до 24.01.2022
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: info@hfonline.org

Опис

The Nurse Prescribing Diploma course is ideal for those who are working in nursing who wish to gain an understanding of nurse prescribing procedures or how to work with a prescriber. This course also applies to pharmacists and other healthcare professionals who want to learn about independent prescribing. You will gain in-depth knowledge of prescription writing, record-keeping, labelling, administering controlled drugs, as well as how to provide palliative care and manage medicines in care homes.

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

Key Topics to Be Covered

 • Responsibilities of prescribers
 • Prescription writing requirements
 • Medicine labelling guidelines
 • Communication & record-keeping
 • Administering controlled drugs

Learning Outcomes

 • Excellent knowledge of nurse prescribing skills & responsibilities
 • An understanding of the requirements for writing prescriptions
 • An awareness of medication labelling guidelines in the UK
 • Knowledge of standards for record-keeping and administering
 • An ability to provide information to carers and patients
 • Gain the skills to care for people with anxiety, panic disorders and a range of mental health and physical illnesses 

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.