98% попуст на оnline курс за Diploma in Occupational Therapy од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491 €) по цена од 806 ден. (13 €)

Цена

806 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

97%

Заштеда

29636 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Diploma in Occupational Therapy

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 3 часa, 6 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Gain the relevant skills and knowledge of Occupational Therapy and learn how to provide support to injured, ill or disabled patients with carrying out their day-to-day activities, with the Diploma in Occupational Therapy. This occupational therapy course is designed to provide aspiring health and social care professionals with in-depth knowledge of the topic.

This Diploma in Occupational Therapy does not qualify you to be a practising occupational therapist or comply with the requirements of HCPC. You can contact the relevant authority for HCPC-complying courses.

Key Topics to Be Covered

 • Occupational therapy: a general introduction 
 • The role & responsibilities of an occupational therapist
 • The functions of the blood and immune system 
 • Common developmental disorders and conditions

Learning Outcomes

 • Gain a comprehensive understanding of what work in occupational therapy involves
 • Develop in-depth knowledge of the function of the blood and immune systems
 • Identify the different developmental disorders that occupational therapists treat
 • Understand how personal, psycho-social development & health factors influence activity

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.