98% попуст на оnline курс за Executive and Personal Assistant Training Course од Health & Fitness во вредност од 30 070 ден. (485 €) по цена од 712 ден. (11 €)

Цена

712 ден.

Вредност

30070 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29358 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за Executive and Personal Assistant Training Course

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 1 час, 35 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 27.12.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Executive and personal assistants play an important role in several businesses. The roles and responsibilities of Executive and Personal Assistant have evolved with the profitability of any company or organization. 

Executive and Personal Assistant Training Course is designed to become an effective assistant that will make you a skilled employee who can efficiently assist the business management successfully.

By the end of Executive and Personal Assistant Training course, as a learner you will be able to adapt the needs and styles of business management. You can communicate through written, verbal, and nonverbal methods, can improve time management skills and manage meetings effectively.You will be able to use the tools of the trade effectively.

Key Topics to Be Covered

 • Adaptation and anticipation with their needs
 • Initiative taking, social intelligence, basic business acumen, office management, active listening     
 • Calendar management, Preparation for changes and surprises     
 • Keeping others on track, urgent matrix, creating an agenda, keeping Minutes
 • Email protocol, keeping the meeting on time, variations for large and small meetings
 • Office machinery skills, computer and software skills, communication skills     
 • Phone and voicemail etiquette, word processing, business writing, internet research, filtering data and information
 • Dealings, recognize the tricks, prioritizing your workload
 • Goal setting, planning,Staying on track, your confidentiality duty, keeping data secure, project management, trade shows     
 • Interacting with Clients
 • Social Media Management 

Learning Outcomes

 • You will learn how to work effectively with your manager.
 • Learn how to work with administrative soft skills
 • Learn effective time management
 • Know the organisational skills

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.