98% попуст на оnline курс за Personal Trainer Course од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491 €) по цена од 744 ден. (12 €)

Цена

744 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29698 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Personal Trainer Course

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 3 час, 8 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Take steps to become a qualified personal trainer and inspire others to achieve their long-term goals by gaining the most in demand skills needed to work in the fitness industry. In this Personal Trainer Course, you will learn what it takes to coach individuals to build their strength, stamina, flexibility and muscles, motivating them through every step of their personal fitness journey. It covers key topics such as the science behind weight loss, HIIT workouts, stretching, endurance training, and the muscular system.

Key Topics to Be Covered

 • The role, skills and responsibilities of a personal trainer
 • An introduction to the anatomy of the human body
 • The science behind weight loss and muscle gain
 • Steps for conducting a client fitness assessment
 • Resistance training and weight training explained

Learning Outcomes

 • Develop a range of core skills needed to become a successful personal trainer
 • Demonstrate knowledge of the science of losing weight and gaining muscle
 • Know how to warm up safely before exercising and monitor your heart rate
 • Learn how to perform a range of cardio, endurance and resistance exercises
 • Create the ultimate HIIT workout routine to build stamina and lean muscle
 • Build your flexibility and understand how to perform a range of stretches safely

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.