97% попуст на оnline курс за Pharmacy Professional Training - Level 5 од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491€) по цена од 806 ден. (13 €)

Цена

806 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

97%

Заштеда

29636 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Pharmacy Professional Training - Level 5

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 12 часa, 8 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Being a pharmacy professional, such as a pharmacy assistant, is a great scope to make a successful career in a promising sector. Especially for someone looking to freshly start somewhere, this field is great for kickstarting a career. But to be an efficient pharmacy assistant, you’ll need adequate training and proper guidance. This accredited professional level 5 diploma to be a professional pharmacy assistant will prepare you for just that. This comprehensive training course takes all the necessary topics and divides them up into 15 extensive modules, keeping the ease of the learners in mind.
You’ll be prepared to take any challenge and kickstart a career as a professional pharmacy assistant, taking your professional life to the next level. Also, the fact that this online course is a level 5 diploma increases your chance of securing a career in this field. This self-paced, comprehensive online course will enhance your existing skills related to this sector by taking them to the next level and equipping you with up-to-date skill training for taking on the challenges of tomorrow.

Key Topics to Be Covered

 • The basic ideas, history and development of the pharmaceutical industry 
 • The fundamentals of any pharmacy team 
 • The pharmacy team’s training, coaching and evaluation process, with necessary elaboration on each topic
 • Best practices in pharmacy, along with the rights and responsibilities of professionals in this field
 • Extensive training on key clinical skills for a profession in pharmacy
 • Health and safety in the pharmaceutical industry
 • Prescribing and providing medication as a professional in this field

Learning Outcomes

 • Learn the basics of pharmacy, as a pharmacy assistant, with the best practices
 • Brush-up your knowledge (if any) of the pharmacy team
 • Familiarise yourself with the many standards of pharmacy professionals and the proper guidance to support them
 • Deepen your understanding of the roles, responsibilities and rights of pharmacy professionals 
 • Know the common and necessary pharmacy practices required to be an effective pharmacy assistant
 • Learn how to offer enhanced services 
 • Develop mandatory clinical pharmacy skills to be a professional pharmacy assistant
 • Familiarise yourself with the standard health and safety practices in the pharmaceutical industry
 • Know how to prescribe and supply medication, with extensive knowledge on responding to different symptoms

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.