39% попуст на испитување на крвна слика (hemogram) + CRP (c-reactive protein) + ASO (antistreptolysin O) во ПЗУ AkinLab во вредност од 800 ден. по цена од 490 ден.

Цена

490 ден.

Вредност

800 ден.

Попуст

39%

Заштеда

310 ден.

Купени: 2

 • Ул. Јордан Мијалков Бр.50 Локал 1 Скопје Македонија

  Одведи ме таму

  072 209 004, 072 209 025

  [email protected]

Добивате

Испитување на крвна слика (hemogram) + CRP (c-reactive protein) + ASO (antistreptolysin O)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.12.2022 до 31.03.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација за термин во сабота 
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

C reactiv protein -  C реактивниот протеин е супстанца продуцирана од црниот дроб како одговор на инфламаторен процес во организмот.Неговата концентрација по воспалителен процес брзо се зголемува во крвта и дава јасни индикации. Затоа оваа анализа наоѓа огромна примена во дијагнозата кај докторите, односно е одличен маркер, за тоа дали постои инфламација или инфекција.

ASO (Antistreptolysin O) – Со АСО тестот со титар се мерат антителата кои ги произведува нашето тело како одговор на токсин наречен Streptolysin O.

Streptolysin O - е токсин кој е произведен од  бактеријата Streptococcus од група А.

Со овој тест се испитува дали имате инфекција со стрептокока, која во многу случаи не дава симптоми кај носителот и тие не ја третираат соодветно. Доколку не се открие навреме и не се третира со антибиотик, може да предизвика дополнителни компликации, кои се посзнати како пост-стрептококни компликации.

За компанијата

Нашата компанија од основањето во 1998 година во Истанбул е една од водечките компании со континуиран раст во областа на Ин-витро дијагностиката. Истовремено, ние сме една од најдоверливите и моќни компании за лабораториски уреди и помагала со сите стандарди за квалитет. 

Оваа година, 2021, го проширивме нашиот пазар во Македонија каде што нудиме квалитетна опрема и услуги. Нашата цел е да се прошириме и на Балканот по принципот на обезбедување на квалитетна услуга со најповолни цени за нашите пациенти.

Опис:

Лабораторијата располага со повеќе испитувања:

 • Кардиоваскуларни
 • Ендокринолошки
 • Хематолоши
 • Нефролошки
 • Коскени нарушувања
 • Хепатолошки
 • Имунолошки
 • Онколошки
 • Репродуктивни
 • Витамински статус
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.