Подмладете ја кожата на лицето! 40% попуст на хијалуронски филери STYLAGE во Дентал Медика ГЈ во вредност од 15 000 ден. по цена од 8999 ден.

Вредност

15000 ден.

Попуст

40%

Заштеда

6001 ден.

 • Јане Сандански, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  075 599 505

Добивате

Хијалуронски филери STYLAGE

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.02.2019 до 10.04.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин на 075 599 505
 • Работно време: пон-пет (10:00 до 13:00 часот и од 17:00 до 20:00 часот)
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Хијалуронските филери имаат огромна популарност поради своите предности:

 • Нема општа анестезија
 • Кратко трае интервенцијата (10-15мин)
 • Не остава лузни
 • Максимален комфор
 • Пациентот веднаш продолжува со своите дневни активности
Ако сакате да ја подмладите кожата на лицето, да ги отстраните брчките, да ги ремоделирате вашите усни, тогаш хијалуронските филери на водечкиот француски бренд во светот STYLAGE, се одличен избор за Вас. Хијалуронот е многу популарна anti-aging процедура бидејќи на природен и сигурен начин ја враќа свежината на усните и лицето.

Патентираната технологија STYLAGE - IPN од компанијата VIVACY, се базира на напредната хијалуронска линк врска, која го прави возможен развојот на продукти со високи перформанси за естетски и медицински апликации. Оваа технологија на продукти е карактеризирана со посебна вискоеластичност и супериорна биокомпатибилност на ткивата. STYLAGE продуктите содржат ултра-транспарентен гел од хијалуронска киселина. Гелот е биокомпатибилен и е биоразградлив од самиот механизам на телото и ќе исчезне природно со тек на време. STYLAGE продуктите се ексклузивно формулирани со антиоксиданси, манитол или сорбитол за да ја зголемат долготрајноста на ефектот и стабилизираат околното ткиво термички и хемиски на природна база.

Хијалуронот е гликозаминогликан – природна супстанца која веќе се наоѓа во сврзното ткиво на кожата и веднаш по апликацијата хармонично се вклопува во ткивото. Врзувајќи ја водата, хијалуронската киселина овозможува подобра хидратација на ткивото. Исто така, стимулира производство на колаген во кожата, делува како антиоксиданс и има антибактериска и антивоспалителна активност.

Со стареењето количината на природната хијалуронска киселина се смалува па така доаѓа до губење на волуменот на лицето и усните. Оваа процедура е многу популарна, поради тоа што е адекватна за сите возрасти. Зголемувањето на усните се прави кај млади особи кај кои постои мал волумен на усни-тенки усни, или кај постари особи кај кои дошло до атрофија на ткивото во подрачјето на самите усни.

 Резултатот на пополнувањето на усните со хијалуронски филери е видлив веднаш и се подобрува после еден или два дена од третманот и трае 12 месеци на почетокот, а доколку третманот се повтори после пола година, ефектот е видлив и повеќе од 12 месеци.

Со хијалуронот се постигнува моментален апликативен ефект на зголемување на волуменот на усните, корекција на диспропорциите помеѓу горната и долната усна, регенерација на хидратацијата за подобар и повпечатлив изглед, обликување на усните за помлад изглед, подобрување на бојата на усните, реобликување на образите и јагодиците, пополнување на брчките околу усните, очите, коренот на носот и челото, пополнување на назолабијалните бразди и ситните лузни.

Во стоматолошката ординација Дентал Медика ГЈ, можете да ги добиете и следниве услуги:

 • високо квалитетни нано композитни пломби
 • изработка на CAD CAM Zirkon, естетски порцелански коронки и мостови
 • естетски метал скелетирани протези
 • најсовремени силиконски протези VAL PLAST
 • естетско решение за проблеми во усната празнина
 • современа ендодонција
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.