95% попуст на online курс за Dog Groomer - одржување на хигиената и стајлингот на вашето куче + сертификат од Holly and Hugo во вредност од 10 850 ден. (175 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

10850 ден.

Попуст

95%

Заштеда

10292 ден.

Купени: 4

 • 18 Westland Square, Pearse Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

Добивате

Online курс за Dog Groomer – курс за одржување на хигиената и стајлингот на вашето куче + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.02.2020 до 18.04.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Dog Groomer.
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Holly an Hugo 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазик на кој можете да го следите курсот: англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. 

Опис

Денес кучињата се дел од нашите домови, и со нив ја делиме кујната, софата па дури и креветот во кој спиеме. Поради таков соживот помеѓу кучињата и луѓето, од голема важност е одржување на хигиената и здравјето на Вашето милениче. Многу од домашните кучиња исто така се дел од организирани изложби, и имаат потреба да ги исполнуваат највисоките стандарди на изглед и презентација.

Индустријата за домашни миленици доживеа импресивен раст во последните 10 години, и постои голема побарувачка на кадар од професионалци во областа на одржување на стајлингот и хигиената на кучињата.

Holly and Hugo ќе Ви овозможи специфично знаење, експертски техники и практични совети кои ќе ви бидат потребни на патот кон постанување на професионален dog groomer. Ќе научите безбедни сценариа и процедури на поставување на кучињата при процесот на одржување, специфичните алатки кои Ви се потребни како и вообичаените болести на кожата на кучињата.

Покрај ова ќе ви биде овозможено и предавање за стандардни фризури за 12 раси на кучиња. Преку видео туторијалите ќе научите како на професионален начин да го избањате кучето, како да се погрижите за неговите нокти, очи и уши. Научете како правилно да се грижите за Вашите лојални пријателчиња со крзно, без разлика дали се мали или големи.

На следните линкови може да погледнете дел од видео туторијалите:

Овој курс се состои од следните модули:

 • Модул 1: Каде и кога се започнало со грижата за изгледот на милениците (историја и еволуција, потекло, професија на иднината)
 • Модул 2: Бидете подготвени (безбедносни мерки за вас и вашите миленици)
 • Модул 3: Прва помош (вовед, како да му се пристапи на повредено куче, вешташко дишење, масажа на срце, топлотен удар, стрес од шок)
 • Модул 4: Најчестите болести (егзема, паразити, првут, шуга, конјуктивитис)
 • Модул 5: Алати за работа (големи алати, шишање со ножици, четки и чешли, додатоци, хигиена и дезинфекција)
 • Модул 6: Психологија и бањање (пристап кон кучињата, совети за клиенти кои ги подготвуваат кучињата за grooming , агресивни кучиња, зошто да го бањате кучето, шампони)
 • Модул 7: Анатомија и типови на крзно (крзно, анатомија, нивоа на grooming, бањање кулиња со долго, кратко крзно, бањање на сибирски кучиња)
 • Модул 8: Стандардни стилови (Пудлица, Јоркширски териер, Кокер, Шнауцер, Лабрадор, Ретривер, Француски Булдог, Хаски, Самојед. ..)

Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

1% од годишниот профит, Holly and Hugo го донираат во домовите за кучиња.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.