89% попуст на акредитиран online курс за грижа на мачки - Essential Cat and Kitten Care од Holly and Hugo во вредност од 10850 ден. (175 EUR) по цена од 1178 ден. (19 EUR)

РАСПРОДАДЕНО

89% попуст на акредитиран online курс за грижа на мачки - Essential Cat and Kitten Care од Holly and Hugo во вредност од 10850 ден. (175 EUR) по цена од 1178 ден. (19 EUR)

Цена

1,178 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

10,850 ден.

Попуст

89%

Заштеда

9,672 ден.

 • 18 Westland Square, Pearse Street, Dublin 2, Ireland Dublin, Ireland, 2

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Online курс за грижа на мачки - Essential Cat and Kitten Care + сертификат


Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.07.2017 до 15.10.2017
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Essential Cat and Kitten Care
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Holly an Hugo 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се следи на англиски јазик.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. 

Опис

Во овој курс ќе најдете се што е потребно да знаете за мачки и мачиња доколку го чувате ова домашно милениче. Без разлика дали за прв пат чувате маче или имате поголемо искуство со овие животни, овој курс е е совршен за вас доколку сакате да ги научите следните работи:

 • Да ги разберете основите на здраствена грижа за мачки
 • Да ја разберете храната и хранењето мачки
 • Да научите практични совети за средување и бањање на мачките
 • Да го декодирате “телото на говор” на мачките
 • Да превенирате досада и да канализирате антисоцијално однесување на мачките
 • Откријте ги тајните на добрите навики за нужда на мачките

Практични способности со кои ќе се здобиете со овој курс:

 • Одберете ја правилната мачки за вас: Разберете коиј тип на маче е најдобриот за вас
 • Запознавање мачки: дознајте за телото на говор на мачките и најдобриот начин како да преставите ново маче во семејството доколку чувате други мачки
 • Одржувајте ја вашата мачка здрава: разберете ги основните факти за превентивна хигиена кои и се потребни на вашата мачка
 • Бидете самоуверени за храната и хранењето на мачката: носете поддржани одлуки за исхраната на вашата мачка за нејзино оптимално здравје
 • Грижа за крзното на мачката: бидете самуверени за како да го одржувате крзното на вашата мачка блескаво чисто
 • Комуникација: разберете што ви кажува телото на говор на мачето за нивното расположение и како ова ќе ви помогне да се согласувате подобро
 • Превенирајте досада: научете како да го канализирате природниот инстинкт на мачката да рипа и да гребе за да ја спречите досадата и мачката да стане деструктивна
 • Однесување на мачката: разберете ја важноста за играње со мачето и како тие ги користат сетилата за да ги прочитаат светот околу нив
 • Тоалетни навики: научете како да ја одржувате корпата за нужда чиста за да ја намалите можноста за несоодветно вршење нужда на мачката

Повеќе за модулите на овој курс можете да видите ТУКА

Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

1% од годишниот профит, Holly and Hugo го донираат во домовите за кучиња.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ