95% попуст на online курс за ветринарен асистент - Veterinary Support Assistant од Holly and Hugo во вредност од 10 850 ден. (175 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

10850 ден.

Попуст

95%

Заштеда

10292 ден.

 • 18 Westland Square, Pearse Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

Добивате

Online курс за ветринарен асистент - Veterinary Support Assistant + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.02.2020 до 18.05.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Veterinary Support Assistant
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Holly an Hugo 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазик на кој можете да го следите курсот: англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. 

Опис

Доколку ги сакате животните и сакате да работите со нив, со овој курс ќе ги научите потребните способности во врска анатомијата, физиологијата и психологијата на животните, како да препознаете болка и како е да се биде дел од ветеринарниот тим.

Ветеринарен асистент

Ветеринарниот асистент е клучен член во ветеринарнот тим, неформално трениран низ практични примери. Тој е одговорен за многу важни работи во клиниката, како што се обезбедување хигиена и стерилност, работа со животни и комникација со корисниците.

Овој курс ќе користи на сите кои ги интересира здравјето на животните или кои сакаат да изградат кариера во ветеринарството. Курсот вклучува практична работа, здравје и безбедност, основна антомија и физиологија, техники на справување со животни, прва помош и справување со ургентни ситуации како и емоционални прашања поврзани со еутаназија.

Со овој курс ќе стекнете познавање на следните аспекти:

 • Ветеринарна технологија
 • Психологија на животните
 • Заштита на животните
 • Важност на дезинфекција и контрола на болести
 • Надгледување и следење на резултати
 • Основна анатомија и физиологија на животните
 • Хранење на здрави и болни животни
 • Здраствени и безбедносни регулативи

Програма на курсот:

Модул 1

Пракса по ветеринарство и ветеринарен асистент за поддршка

 • 1.1 Целта на овој курс
 • 1.2 Што е тоа ветеринарен асистент за поддршка?
 • 1.3 Стуктурата на праксата по ветеринарство
 • 1.4 Клиничкиот тим и неговите улоги
 • 1.5 Доверливост и професионализам

Модул 2

Развој на вашите вештини

 • 2.1 Практична работа
 • 2.2 Познавање на расите
 • 2.3 Слушање и учење
 • 2.4 Разбирање на потврдните форми
 • 2.5 Вештини за комуникација преку телефон
 • 2.6 Рецепција
 • 2.7 Справување со анксиозни клиенти
 • 2.8 Управување на вашата иницијатива
 • 2.9 Личен изглед и пристап

Модул 3

Ветеринарна терминологија

 • 3.1 Често употребувани термини
 • 3.2 Чести процедури
 • 3.3 Кратенки
 • 3.4 Опрема која се употребува за време на праксата

Модул 4

Основен преглед на животните

 • 4.1 Принципите на преглед на животните
 • 4.2 Преглед на кучиња
 • 4.3 Преглед на мачки
 • 4.4 Преглед на новородени цицачи
 • 4.5 Преглед на диви животни

Модул 5

Психологија на животните

 • 5.1 Како животните реагираат на стрес
 • 5.2 Читање на говорот на тело
 • 5.3 Минимизирање на стрес
 • 5.4 Препознавање на болка кај животните

Модул 6

Напреден преглед на животни

 • 6.1 Алатки за справување со иритирани животни
 • 6.2 Ограничување на иритирани животни
 • 6.3 Држење на животното за медицинско испитување
 • 6.4 Држење на животното за помали процедури
 • 6.5 Држење на животното за зимање крв за правење на крвна слика

Модул 7

Околината на ветеринарната пракса

 • 7.1 Протоколи на надворежното уредување
 • 7.2 Протокол за консултација
 • 7.3 Пред оперативни подготовки
 • 7.4 Стерилизација на инструменти
 • 7.5 Дезинфекција и контрола на болести

Модул 8

Грижа за присутните пациенти

 • 8.1 Следење на животните и ажурирање на анализи
 • 8.2 TLC – Обезбедување на оптимално окружување
 • 8.3 Специјални мерки (хранење од рака и грижа во критични ситуации)
 • 8.4 Превземање на виталните знаци

Модул 9

Хранење на животните

 • 9.1 Хранење на здрави животни
 • 9.2 Храната и операцијата
 • 9.3 Исхрана според возраста
 • 9.4 Пропишани диети
 • 9.5 Исхрана за болни животни

Модул 10

Основи на анатомија

 • 10.1 Анатомски термини
 • 10.2 Како животните се разликуваат од луѓето

Модул 11

Основи на физиологија

 • 11.1 Физиолошки термини
 • 11.2 Нормални референтни рангови

Модул 12

Евтаназија

 • 12.1 Носење на тешка одлука
 • 12.2 Одлуки за прекин на животот
 • 12.3 Целта на евтанзијата
 • 12.4 Како се прави евтанзија
 • 12.5 Погребување или кремирање

Модул 13

Итни случаи

 • 13.1 Справување со итен случај
 • 13.2 Вашата улога за време на итен случај
 • 13.3 Основни принципи на реанимација

Модул 14

Прва помош

 • 14.1 Освна прва помош
 • 14.2 Крварење
 • 14.3 Шок
 • 14.4 Тешкотии во дишење
 • 14.5 Фрактури

Модул 15

Здравје и безведност, и регулации

 • 15.1 Ризици во ветеринарното окружување
 • 15.2 Важноста на хигиената
 • 15.3 Јонизирање на радиативните регулативи
 • 15.4 Пропишани регулативи
 • 15.5 Депонирање на клиничкиот отпад
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.