89% попуст на акредитиран online курс за Veterinary Support Assistant од "Holly and Hugo" во вредност од 10 850 ден. (175 Eur) по цена од 1178 ден. (19 Eur)

РАСПРОДАДЕНО

89% попуст на акредитиран online курс за Veterinary Support Assistant од "Holly and Hugo" во вредност од 10 850 ден. (175 Eur) по цена од 1178 ден. (19 Eur)

Цена

1,178 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

10,850 ден.

Попуст

89%

Заштеда

9,672 ден.

 • 18 Westland Square, Pearse Street, Dublin 2, Ireland Dublin, Ireland, 2

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Акредитиран online курс за Veterinary Support Assistant


Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.04.2017 до 30.06.2017
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Veterinary Support Assistant
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Holly an Hugo 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазик на кој можете да го следите курсот: англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линкРЕГИСТРАЦИЈА. 

Опис

Многу луѓе имаат желба да работат со животни, но реалната слика не е секогаш таква. Овој курс нуди цврста основа за реалноста, со основни вештини како што се справувањето со животните и воздржаноста, психологијата на миленичињата, заедничко работење со ветеринарен тим - како и разбирање на технички термини, анатомија и физиологија, и прва помош.

Асистент за ветеринарство е високо способна личност која е дел од ветеринарниот тим, која е неформално обучена низ пракса. Оваа личност е одговорна за многу клучни работи во рамките на клиниката, како што се обезбедување на хигиената и стерилитет, справување со животни, и поврзување со клиенти. Многу асистенти ја користат можноста да се здобијат со практично искуство за да се квалификуваат како ветеринарни техничари.

Овој курс е од корист за секој кој има интерес за здравствената состојба на животните, кои сакаат да работат со животни, или се прашуваат дали кариерата во областа на ветеринарната животна средина е вистинската кариера за нив. Ова вклучува преглед на начинот на кој ветеринарната пракса функционира, здравјето и безбедноста, основната анатомија и физиологија, техники за управување со животните, прва помош, справување со итни ситуации, како и емоционални прашања, како што е еутаназијата.

Повеќе информации за курсот и модулите може да видите на следниот ЛИНК

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ