95% попуст на online курс за Dog Groomer - одржување на хигиената и стајлингот на вашето куче + сертификат од Holly and Hugo во вредност од 10 850 ден. (175 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Вредност

10850 ден.

Попуст

95%

Заштеда

10292 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • 18 Westland Square, Pearse Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

Добивате

Online курс за Dog Groomer – курс за одржување на хигиената и стајлингот на вашето куче + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.06.2019 до 30.09.2019
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Dog Groomer.
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Holly an Hugo 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазик на кој можете да го следите курсот: англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. 

Опис

Денес кучињата се дел од нашите домови, и со нив ја делиме кујната, софата па дури и креветот во кој спиеме. Поради таков соживот помеѓу кучињата и луѓето, од голема важност е одржување на хигиената и здравјето на Вашето милениче. Многу од домашните кучиња исто така се дел од организирани изложби, и имаат потреба да ги исполнуваат највисоките стандарди на изглед и презентација.

Индустријата за домашни миленици доживеа импресивен раст во последните 10 години, и постои голема побарувачка на кадар од професионалци во областа на одржување на стајлингот и хигиената на кучињата.

Holly and Hugo ќе Ви овозможи специфично знаење, експертски техники и практични совети кои ќе ви бидат потребни на патот кон постанување на професионален dog groomer. Ќе научите безбедни сценариа и процедури на поставување на кучињата при процесот на одржување, специфичните алатки кои Ви се потребни како и вообичаените болести на кожата на кучињата.

Покрај ова ќе ви биде овозможено и предавање за стандардни фризури за 12 раси на кучиња. Преку видео туторијалите ќе научите како на професионален начин да го избањате кучето, како да се погрижите за неговите нокти, очи и уши. Научете како правилно да се грижите за Вашите лојални пријателчиња со крзно, без разлика дали се мали или големи.

На следните линкови може да погледнете дел од видео туторијалите:

Овој курс се состои од следните модули:

 • Модул 1: Каде и кога се започнало со грижата за изгледот на милениците (историја и еволуција, потекло, професија на иднината)
 • Модул 2: Бидете подготвени (безбедносни мерки за вас и вашите миленици)
 • Модул 3: Прва помош (вовед, како да му се пристапи на повредено куче, вешташко дишење, масажа на срце, топлотен удар, стрес од шок)
 • Модул 4: Најчестите болести (егзема, паразити, првут, шуга, конјуктивитис)
 • Модул 5: Алати за работа (големи алати, шишање со ножици, четки и чешли, додатоци, хигиена и дезинфекција)
 • Модул 6: Психологија и бањање (пристап кон кучињата, совети за клиенти кои ги подготвуваат кучињата за grooming , агресивни кучиња, зошто да го бањате кучето, шампони)
 • Модул 7: Анатомија и типови на крзно (крзно, анатомија, нивоа на grooming, бањање кулиња со долго, кратко крзно, бањање на сибирски кучиња)
 • Модул 8: Стандардни стилови (Пудлица, Јоркширски териер, Кокер, Шнауцер, Лабрадор, Ретривер, Француски Булдог, Хаски, Самојед. ..)

Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

1% од годишниот профит, Holly and Hugo го донираат во домовите за кучиња.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.