Ultra Last Minute за одмор на Јонското море во Грција (22.05-29.05.2019)! 15% попуст на 7 ноќевања со појадок или појадок и вечера во Хотел Alkyon, Епир - Парга од ЈК Травел

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

7378 ден.

Попуст

15%

Заштеда

1107 ден.
 • ТЦ Лептокарија, Скопје

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

 • Добривоје Радосављевиќ 22, Битола (спроти Стопанска Банка Битола)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

 • Генерал Васко Карангелевски бр.41/л14/л101, Битола (Нов Пазар)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

 • Ванчо Прке бр. 121 локал 16, Штип (во зграда: Кубус)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

Добивате

Понудата е по лице за 7 ноќевања по избор во двокреветна или трокреветна соба

Опции на понудата:

7 ВВ ноќевања 7,378 ден. (119 еур)
6,271 ден. (101 еур)
7 НВ ноќевања 10,850 ден. (175 еур)
9,222 ден. (149 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на клима уред
 • Користење на Wi-Fi и Сеф

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.05.2019 до 29.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите ваучерот информирајте се во агенцијата за слободни места.
 • По купувањето на купонот задолжително посетете ја агенцијата ЈК Травел за да направите резервација и да потпишете договор за патувањето
 • Доплати:
 • Прво во дете 0-5.99 е бесплатно - не користи легло
 • Второ дете 0-11.99 години во трокреветна соба е бесплатно
 • Трет возрасен во трокреветна соба - 10еур на ден
 • Доплата за туристичка такса 1,5 еур. по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Појадокот е во ресторанот на самиот хотел
 • Во цената не е вклучен превоз, постои можност за доплата директно во агенцијата
 • Цена за превоз од Скопје за Парга:
 • Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице
 • Цена за превоз од Битола за Парга:
 • Битола (Автобуска станица Транскоп - на перон) - 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола - 45€
 • Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

Опис

Парга се наоѓа на Јонското море, во областа Епир, на околу 60 км на југ од градот Јанина. Плажите во Парга имаат кристално чиста вода и зелена околина. Градската плажа е песочна, чиста а во нејзина близина се наоѓа островче одлично за опуштање до кое може да допливате. Плажата Valtos Beach се наоѓа на 2 км од центарот на Парга. Долга песочна плажа која е најпопуларна меѓу туристите бидејќи има прекрасни таверни и барови. Погледот од Валтос е навистина единствен: високо на левата страна е импозантниот дворец, а десно погледот е кон морето и блиските острови Паксос и Антипаксос кои може да ги посетите со бродче. Парга е навистина специфично, но сепак прекрасно место за незаборавен одмор.

Хотел ”Alkyon” се наоѓа во централниот дел на Парга, и оваа година е комплетно реновиран.

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби. Собите располагаат со клима (вклучена во цена ), интернет, сеф. Исто така во склоп на хотелот има надворешен базен , чие што користење е бесплатно за гостите на хотелот.

(Појадокот се одвива во хотелот, а вечерата се одвива во ресторан Топ Кафе кој се наоѓа на 100м оддалеченост од Хотел Алкион, и гостите можат да бираат од следниве пориции кој се изготвуваат секојдневно: Порција пилешко суфлаки, порција свинско суфлаки, Бифтеки, Пилешки прсти, Грчка колбасица, Мусака, Пастичио, Порција Гиро. Сите порции се сервирани со пржен компир, салата, Ѕаѕики, пита лепче) Пијалокот се доплаќа дополнително на лице место.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.