Прекрасните термални бањи во Лутраки (16.06 - 13.08.2019)! 52% попуст за две ноќевања со појадок за двајца во Hotel Almopia 3* во вредност од 5880 ден. по цена од 2800 ден.

Цена

2800 ден.

Вредност

5880 ден.

Попуст

52%

Заштеда

3080 ден.

Купени: 17

 • Loutraki

  Одведи ме таму

  0030 6937 634 974

  almopia1@yahoo.gr

Добивате

Понудата е за две лица во Hotel Almopia 3* - Лутраки

 • две ноќевања со појадок
 • бесплатен Wi-Fi интернет
 • бесплатно кафе во текот на целиот ден
 • бесплатен паркинг

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.06.2019 до 13.08.2019
 • Потребно е да го прикажете испечатен купонот по пристигнувањето во хотелот.
 • Купонот може да се искористи во работни денови и викенди. 
 • Пред купување на купонот информирајте се во хотелот за слободни соби. Сите резервации се во зависност од достапноста, затоа ви препорачуваме да си резервирате на време. (резервацијата можете да ја направите и на Македонски јазик)
 • Потребна е навремена резервација бидејќи 20те соби за двајца ќе бидат приоритетно чувани за да ги задоволат потребите за саканите дати на купувачите на Grouper.
 • Предрезервацијата на собата, пред купување на купонот, трае неколку часа.
 • По купувањето на ваучерот потребно е да се испрати  на е-маил almopia1@yahoo.gr со цел да се потврди резервацијата
 • За дете до 5 години е бесплатно.
 • За дете од 5 до 12 години се доплаќа 7 EUR за по ноќевање со појадок со дополнителен кревет во собата.
 • За трето возрасно лице се доплаќа 10 евра по ноќевање со појадок во хотелот.
 • Доплата за дополнително ноќевање 30 eur (директно во хотелот)
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинрате за повеќе дневен престој!
 • За да откажете или промените резервација контактирајте го хотелот најмалку 3 денa однапред.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Превозот не е вклучен во понудата.

Опис

Хотелот "ALMOPIA" лоциран во северниот дел на Грција, во местото Лутраки, одалечено само 100 км од градот Солун. Хотелот ги нуди сите удобности потребни за да поминете убав и релаксиран одмор, а е лоциран во подножјето на планинските предели, кои изобилуваат со природни убавини и бујна вегетација, опкружен е со голем број манастири, потоци и многубројни места совршени за прошетка и планинско пешачење.

Во близина на хотелот се наоѓа и прочуената бања "Лутраки“ која што располага со природна изворска термална вода со лековити својства, која е и една од најпродаваните флаширани изворски води во цела Грција, позната како „Лутра“.

Базените и водопадите се наоѓаат на само 2км од хотелот. Големиот базен зафаќа површина од 25м ширина и 50м должина, а помалиот е длабок само 1м и долг 10м, широк 30м и е совршен за сите возрасни групи.

Хотел Алмoпиа располага со повеќе хотелски соби, од кои секоја е опремана со бања, ладилник и телевизор, а во состав на хотелот има и простор за релаксација и забава со билјард и сл.

Посетете го ова живописно место кое изобилува со прекрасна природа и многубројни природни водопади кои ќе го направат вашиот престој незаборавен! Уживајте во бањите со термална вода со кои изобилува Лутраки - вистински бисер на природата!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.