Дестинација Македонија! 49% попуст на ноќевање со појадок во двокреветна стандардна соба во Хотел Алпина 4*, Маврово во вредност од 1550 ден. по цена од 790 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! 49% попуст на ноќевање со појадок во двокреветна стандардна соба во Хотел Алпина 4*, Маврово во вредност од 1550 ден. по цена од 790 ден.

img

Цена

790 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,550 ден.

Попуст

49%

Заштеда

760 ден.

Купени : 112

 • Маврово

 • 071 265 667, 02 3131 045; 071 380 724

 • hotel_alpina@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок во двокреветна стандардна соба во Хотел Алпина 4* - Маврово

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2017 до 31.10.2017
 • Купонот за оваа зделка потребно е да го прикажете на рецепција од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • За закуп на двокреветна соба потребно е да купите 2 купони.
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае 1 час. 
 • По купување на купонот потребно е истиот да го препратите на е-маил hotel_alpina@yahoo.com со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Сместувањето во хотелот е по 14:00 часот
 • Одјавувањето од хотелот е до 12:00 часот
 • За деца  0-6,99 год. е бесплатно.
 • За деца од 7-11,99 год. потребна е доплата од 50% од цената
 • Доплата за панорамик соба 100 денари по лице од ноќ
 • Доплата за супериор соба  200 денари по лице од ноќ
 • Доплата за де лукс соба 200 денари по лице од ноќ
 • Доплата за сјут соба 300 денари по лице од ноќ
 • Доплатите се прават на рецепција во Хотел Алпина при самото пристигнување
 • Доколку не го искористите купонот до 31.10.2017 година, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Туристичка такса не е вклучена во понудата и изнесува 60 денари по лице од ноќ

Опис

Сместен во прекрасиот пејсаж на Маврово, хотелот Алпина е најудобниот хотел со 4* изграден во планински стил, по сите најмодерни стандарди. Нуди идеални услови за активен одмор, рекреација и забава за сите возрасти во текот на целата година. Модерен и комфорен, хотелот Алпина се наоѓа во центарот на скијачкиот центар на само неколку минути од жичарниците.

Нашите пространи соби и апартмани нудат комфор и пријатна атмосфера. Изборот на природни материјали, буково дрво, топли бои и материјали, меки теписони... ќе го претворат Вашиот престој во уживање и релаксација. 

Сите 23 соби се опремени со  LCD телевизор, сателитски програми, големи и удобни кревети, памучна постелнина, јоргани и перници со природни пердуви, телефон, сеф, мини бар, купатило со џакузи кади и туш кабини, фен.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ