Уживање со поглед кон Дрим (05.10-30.11.2019)! До 30% попуст на ноќевање во сместување по избор во Hotel Art Theater - Струга

Цена од

990 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1240 ден.

Попуст

20%

Заштеда

250 ден.

Купени: 14

 • Kej Boris Kidrich 33, Struga, North Macedonia

  Одведи ме таму

  +38970442192

  agimposhka@gmail.com

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон Дрим 1,550 ден. (25 еур)
1,080 ден. (17 еур)
Ноќевање во двокреветна соба 1,240 ден. (20 еур)
990 ден. (16 еур)
Ноќевање во четирикреветна соба 2,480 ден. (40 еур)
1,600 ден. (26 еур)

*Цената се однесува за наем на целото сместување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.10.2019 до 30.11.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот на  телефон за слободни места 
 • По купувањето на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата

Опис

Hotel Art Theater 

Хотелот е лоциран во Струга, на 11-минутна прошетка од црквата Свети Ѓорѓи, хотелот е со поглед кон реката Дримр поглед нуди сместување со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, бесплатни велосипеди и бар. Одликувајќи се со семејни соби, овој имот им овозможува на гостите тераса. Имотот има услуга во соба, заедничка дневна и размена на валути за гости. Бесплатно WiFi е достапно за сите гости, додека избраните соби содржат балкон.Областа е популарна за нуркање и возење велосипед, а изнајмувањето автомобили е достапно на „Арт театар кафе“. Музејот на природата е 16-минутна прошетка од сместување, додека манастирот Калишта е 6,1 км.

Grouper интересни факти за Струга

 • Прекарот на Струга е “Градот на поезијата” поради познатите поети кои потекнуваат од овој регион.
 • Стуга има и сопствен фестивал - денови на поезијата.
 • Струга има богата историја. Со потекло уште од неолитскиот период има населби кои датираат од 11 до 7 век пред наша ера, потврдено од архелошките наоѓалишта во градот.
 • Античкото име на градот е Енхалон кој на старогрчки значи јагула поради тоа што тогаш градот бил познат по ловењето на јагули, а сегашното име Струга го добива подоцна од старословенскиот збор „страга“ што означува премин.
 • Домот на браќата Миладинови се наоѓа во Струга и сега е музеј посветен на браќата
 • Во Струга и струшкиот регион регистрирани се четири пештерни цркви меѓу кои и познатата Архангел Михаил, с. Радожда од XIV век. 
 • И се разбира во Струга се наоѓа Охридското езеро - препознатливо во тој регион по својата божествена убавина.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.