Дестинација Македонија! Релакс во Охрид во Септември и Октомври! 22% попуст на ноќевање за две лица + појадок во Хотел Белведере 4* - Охрид во вредност од 3300 ден. (53 €) по цена од 2574 ден. (42 €)

Цена

2574 ден.

Вредност

3300 ден.

Попуст

22%

Заштеда

726 ден.

Купени: 1

 • Св. Стефан б.б Охрид

  Одведи ме таму

  046 277 710; 046 277 720

  hotelbelvedere@t.mk

Добивате

Ноќевање за две лица + појадок во Хотел Белведере 4* - Охрид

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.09.2020 до 31.10.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За деца до 2.99 години е бесплатно
 • Доплати:
 • За деца од 3 - 8.99 год се плаќа 868 ден. (14 €) на рецепција
 • За трето лице се доплаќа 1240 ден. (20 €) на рецепција, стандардно легло во трокреветна соба
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Хотел Белведере

Лоциран во населбата св.Стефан, реновираниот Хотел Белведере спој на класичната и луксузна уметност со модерен стил. Ова е место за сите оние кои сакаат да уживаат во мирен амбиент и прекрасен поглед на Охридското Езеро, на само 4 км од центарот на градот и 100м од брегот на езерото.
Хотел Белведере располага со капацитет од 90 луксузно опремени соби, лоби, конференциска сала, прекрасни балкони од секоја соба и голема тераса со поглед за уживање.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.