Нова Година во Прилеп (31.12.2020-02.01.2022)! 25% попуст на 2 ноќевања во хотел Дион + дочек на Нова Година во ресторанот на хотелот во вредност од 3800 ден. по цена од 2850 ден.

Цена

2850 ден.

Вредност

3800 ден.

Попуст

25%

Заштеда

950 ден.

Купени: 13

 • Јоска Јорданоски бб

  Одведи ме таму

  075 270 093

  contact@hoteldion.com.mk

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:
 • 2 ноќевања (31.12 до 02.01.2022 год.) 
 • Дочек на Нова Година во ресторанот на Хотел Дион со вечера, неограничен пијалок и музика во живо 
 • Вечера на 01.01.2022 година
 • Доручек на 02.01.2022 година
 • Вклучена е задолжителната туристичка такса
 • Бесплатен паркинг
 • TV, WI-FI
 • Прошетка низ Центарот на Прилеп и можност за посета на манастирот Св. Архангел Михаил

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.12.2021 до 02.01.2022
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби во хотелот на телефон или e-mail 
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Сертификат за две примени вакцини или негативен ПЦР тест не постар од 72 часа
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Програма:

 • 31.12.21: Пристигнување во Хотел Дион, можност за чекирање од 19 часот. Во 20 часот почнува дочекот на Новата година во Ресторан Маркови Кули со традиционални македонски вкусови и незаборавна забава
 • 01.01.22: Кафе и прошетка низ центарот на Прилеп, со можност за посета на манастирот Св. Архангел Михаил, вечера во 20 часот
 • 02.01.22: Појадок. Напуштање на хотелот до 16 часот

Новогодишната вечера се состои од:

 • Мешана Салата
 • Oрдевер
 • Kременадла и пилешки стек со сос
 • Апетисани
 • Неограничено пиење

За компанијата

Хотел Дион располага со 14 соби, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби со купатило снабдено со топла вода во секое време, опремени во ТВ и Free WIFI. Ресторанот Маркови Кули кој се наоѓа во склоп на Хотел Дион –Прилеп располага со капацитет од 300 гости, но поради ковид мерките, капацитетот се намалува на 50% или на 150 гости. Ресторанот ,, Маркови Кули” располага со традиционално и богато мени, поради кое секогаш ќе сакате пак да се вратите во Хотел Дион.
На вас останува да дојдете и да се уверите во нашата професионалност.
Персоналот на Хотел Дион – Прилеп ви стои на располагање во секое време за се што ќе посакате

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.