Зимски одмор во Банско во Декември! До 50% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување избор + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa

Цена од

1302 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2550 ден.

Попуст

49%

Заштеда

1248 ден.
 • ul Goce Delcev 12

  Одведи ме таму

  +359 749 500 02, +359 749 501 01, +359 888 009 090

  office@hotel-elitsa.com

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор:

Опции на понудата:

BB ноќевање во стандардна соба 2,550 ден. (41 еур)
1,302 ден. (21 еур)
BB ноќевање во Deluxe соба 2,833 ден. (46 еур)
1,426 ден. (23 еур)
HB ноќевање во стандардна соба 3,117 ден. (50 еур)
1,612 ден. (26 еур)
HB ноќевање во Deluxe соба 3,400 ден. (55 еур)
1,736 ден. (28 еур)

Понудата вклучува:

 • Ноќевање со појадок или појадок и вечера во стандардна или Deluxe соба
 • Користење на СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Превоз до почетната станица на гондолата
 • Бесплатен WiFi
 • Бесплатен паркинг
 • Вклучен ДДВ 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.11.2021 до 29.12.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон (viber) +359 888 009 090 или e-mail: office@hotel-elitsa.com
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Едно лице може да купи повеќе ваучери и да ги комбинира за повеќе ноќевања.

Доплати:

 • Деца до 6 год - бесплатно
 • За дете од 6 - 11.99 години за дополнителен кревет се доплаќа 50% од соодветната цена на избраната опција
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице се доплаќа 70% од соодветната цена на избраната опција
 • Дополнително сместување е достапно само во Delux собите
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Хотелот Елица е семеен хотел со три ѕвезди, оворен во текот на целата година. Овој хотел е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, во прекрасното Банско. Хотелот е изграден и декориран во традиционален стил, со удобност како дома, во која преовладуваат природните материјали, какви што се каменот и дрвото. Од прекрасниот двор и терасите на хотелот се гледаат трите планини – Рила, Пирин и Родопските планини. Собите се опремени со интернет со одлична брзина, клима уреди, сеф, фен а коса, производи за хигиена, телевизор со кабловска телевизија, телефон и минибар. Пријатната и топла атмосфера ќе ви овозможи удобен престој во хотелот Елица.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.