Ноемвриско уживање во Банско (23.10-30.11.2019)! 34% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa во вредност од 1891 ден. (30.50€) по цена од 1240 ден. (20€)

Цена

1240 ден.

Вредност

1891 ден.

Попуст

34%

Заштеда

651 ден.

 • ul Goce Delcev 12

  Одведи ме таму

  +359 749 500 02, +359 749 501 01, +359 888 009 090

  office@hotel-elitsa.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевање со појадок и вечера за термин 23.10-30.11.2019

 • Користење на СПА центарот
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.10.2019 до 30.11.2019
 • За резервации испратете e-mail или обратете се директно во хотелот на телефон.
 • Потребно е пред купувањето да проверите дали има слободна соба за вашите посакувани дати и потоа да го купите купонот.
 • Предрезервацијата на собата, пред купување на купонот, трае неколку часа.
 • По купување на купонот испратете ги кодовите или целиот купон на маилот во кој сте комуницирале за резервацијата како доказ дека сте платиле.
 • Сместувањето е во стандард двокреветна соба
 • Потребно е да го однесете испечатен купонот при пристигнување.
 • Доплати:
 • За деца до 3 години сместувањето е бесплатно
 • За дете од 3 до 12 год. на дополнителен кревет се доплаќа 50% од вредноста на купонот
 • За дете над 12 год. или трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од вредноста на купонот
 • За единечно сместување се доплаќа 15€
 • За мезонет се доплаќа 5€ на ден по лице
 • За сместување во двокреветна Lux соба се доплаќа 1.5€ на ден по лице
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој

Опис

Пакетот вклучува:

 • Појадок на шведска маса или со сет-мени + кафе и чај
 • Вечера на шведска маса или сет мени зависно од бројот на гости кои ќе престојуваат + чаша вино или наливна бира

Хотелот Елица е семеен хотел со три ѕвезди, оворен во текот на целата година. Овој хотел е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, во прекрасното Банско. Хотелот е изграден и декориран во традиционален стил, со удобност како дома, во која преовладуваат природните материјали, какви што се каменот и дрвото. Од прекрасниот двор и терасите на хотелот се гледаат трите планини – Рила, Пирин и Родопските планини. Собите се опремени со интернет со одлична брзина, клима уреди, сеф, фен а коса, производи за хигиена, телевизор со кабловска телевизија, телефон и минибар. Пријатната и топла атмосфера ќе ви овозможи удобен престој во хотелот Елица.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.