Планински одмор во Јануари и Февруари во Банско! До 44% попуст на ноќевање со појадок и вечера во сместување по избор: двокреветна стандардна соба, двокреветна лукс соба или мезонета + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa

РАСПРОДАДЕНО

Планински одмор во Јануари и Февруари во Банско! До 44% попуст на ноќевање со појадок и вечера во сместување по избор: двокреветна стандардна соба, двокреветна лукс соба или мезонета + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa

Цена

1,395 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,480 ден..

Попуст

44%

Заштеда

1,085 ден..

Купени : 56

 • ul Goce Delcev 12 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 500 02, +359 749 501 01, +359 888 009 090

 • office@hotel-elitsa.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање со појадок и вечера во соба по избор:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба, цена: 2170 ден.(35 еур) 1240 ден.(20 еур)
 • Ноќевање во двокреветна лукс соба, цена: 2480 ден.(40 еур) 1395 ден.(22,5 еур)
 • Ноќевање во мезонета za 4 лица, цена: 2790 ден.(45 еур) 1550 ден.(25 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на СПА центарот (сауна, парна бања, џакузи)
 • Интернет
 • Паркинг
 • Вклучена туристичка такса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.01.2019 до 28.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доколку престојувате во мезонета потребно е купите 2 купони по лице за едно ноќевање
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Едно лице може да купи повеќе ваучери и да ги комбинира за повеќе ноќевања.
 • Доплати:
 • За дете до 5 години е бесплатно.
 • За дете од 6 - 11.99 години за дополнителен кревет се доплаќа 10 еур
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице се доплаќа 17 еур 
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до 28.02.2019 истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.

Опис

Понудата вклучува:

 • Појадок на шведска маса или сет-мени + кафе и чај
 • Вечера на шведска маса + чаша вино или наливно пиво

Хотелот Елица е семеен хотел со три ѕвезди, оворен во текот на целата година. Овој хотел е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, во прекрасното Банско. Хотелот е изграден и декориран во традиционален стил, со удобност како дома, во која преовладуваат природните материјали, какви што се каменот и дрвото. Од прекрасниот двор и терасите на хотелот се гледаат трите планини – Рила, Пирин и Родопските планини. Собите се опремени со интернет со одлична брзина, клима уреди, сеф, фен а коса, производи за хигиена, телевизор со кабловска телевизија, телефон и минибар. Пријатната и топла атмосфера ќе ви овозможи удобен престој во хотелот Елица.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ