Early Booking - идилична релаксација во Пампорово (16.12.2018 - 09.03.2019)! 30% попуст на ноќевање на база All Inclusive, BB или НВ по избор во Hotel Elitza Pamporovo

РАСПРОДАДЕНО

Early Booking - идилична релаксација во Пампорово (16.12.2018 - 09.03.2019)! 30% попуст на ноќевање на база All Inclusive, BB или НВ по избор во Hotel Elitza Pamporovo

Цена

868 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,240 ден..

Попуст

30%

Заштеда

372 ден..

Купени : 30

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање по избор во двокреветна соба:

 • All Inclusive ноќевањe, цена: 2126 ден. 1488 ден. (24 eur.)
 • HB ноќевањe, цена: 1594 ден. 1116 ден. (18 eur.)
 • BB ноќевање, цена: 1240 ден. 868 ден. (14 eur.)

Во цената е вклучено:

 • Џакузи и сауна
 • Пинг-понг и карамбол
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • Транспорт до ски лифтот (тргнување во 9.30, враќање во 16.30)

*Понудата не е валидна за Новогодишните празници од 31.12 - 03.01.2018


Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.12.2018 до 09.03.2019
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата не е валидна за Новогодишните празници од 31.12 - 03.01.2019
 • Сместувањето е во двокреветна соба
 • Понудата важи при минимум две ноќевања
 • Доплати:
 • За дете до 3 години со двајца возрасни сместувањето е бесплатно
 • За дете од 3 до 11.99 години на дополнителен кревет се доплаќа 10 еур за ноќевање со појадок, 14 еур за ноќевање со појадок и вечера и 17 еур за ноќевање на база All Inclusive
 • За дете над 12 години и трето возрасно лице потребно е да се купи ваучер.
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Слободни паркинг места до исполнување на слободните капацитети
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

All Inclusive програма

 • Појадок: 08:00 - 10:00 (Мени: јајца, кашкавал, сирење, колбаси, путер, џем, мед, леб, чај или кафе)
 • Ручек: 12:00 - 14:00 (Мени:  супа или таратор, готвено јадење, десерт, леб. и еден пијалок по избор:минерална вода, ајран или чаша пиво по избор)
 • Ужина: 15.30 - 16.30 (Мени: чај, кафе, слатки или пици)
 • Вечера: 19:00 - 22:00 (Мени: главно јадење, десерт, и еден пијалок по избор: вотка или ракија или чаша вино по избор)

НВ програма

 • Појадок: 08:00 - 10:00 (Мени: јајца, кашкавал, сирење, колбаси, путер, џем, мед, леб, чај или кафе)
 • Вечера: 19:30 - 21:00 (Мени: главно јадење, десерт, минерална вода)

Сместување:

Елица Хотелот има 10 двокреветни соби со спална или одвоени кревети, бесплатен ТВ и безжичен интернет, бања, фен и балкон. 
7 апартмани за три лица: спална, кревет на спуштање, мини фрижидер, бесплатен ТВ и безжичен интернет ДВД или видео, бања, фен. 
3 двособни апартмани, спална, детска соба, бесплатен ТВ и безжичен интернет, бања, фен за коса. 
Централно греење. Хотелот располага и со детско креветче и столче за јадење. Во близина на хотелот е луксузна вила со 3 спални, со можност за екстра. кревет, секоја опремена со бања, фен и телевизија, целосно опремена кујна, трпезарија, дневна соба со камин, застаклена тераса, машина за перење, самостојно парно, телевизија, безжичен интернет и DVD.

Ресторани и барови:

Во ресторанот на хотелот Елица ќе бидете пријатно изненадени од квалитетното услуга, широк избор на безалкохолни и алкохолни пијалоци, храна од Родопската и Бугарската национална кујна.
 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ