Планински одмор во Банско (Април - Јуни)! 39% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера по избор + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa

Цена од

868 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1426 ден.

Попуст

39%

Заштеда

558 ден.

Купени: 11

 • ul Goce Delcev 12

  Одведи ме таму

  +359 749 500 02, +359 749 501 01, +359 888 009 090

  office@hotel-elitsa.com

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање во двокреветна соба по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање + СПА 1,426 ден. (23 еур)
868 ден. (14 еур)
HB ноќевање + СПА 1,922 ден. (31 еур)
1,178 ден. (19 еур)

Понудата вклучува:

 • BB/HB ноќевање во двокреветна соба
 • Користење на СПА центарот (сауна, парна бања и џакузи со 36 °C)
 • Превоз до почетната станица на Ски-лифтот
 • Бесплатен WiFi
 • Бесплатен паркинг
Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и добиј бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.03.2019 до 30.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон 0888 009 090 или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Едно лице може да купи повеќе ваучери и да ги комбинира за повеќе ноќевања.
 • Сместувањето е во двокреветна соба
 • За дете до 5 години е бесплатно.
 • Доплати:
 • За дете од 5 - 11.99 години за дополнителен кревет се доплаќа 6 еур за BB ноќевање, а 9 еур за HB ноќевање
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице се доплаќа 10 еур за BB ноќевање, а 14 еур за HB ноќевање
 • За сместување во Lux соба се доплаќа 1.5 еур на ден по човек
 • За сместување во мазонет се доплаќа 5 еур на ден по човек
 • СПА центарот работи од 16-20 часот
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

Опис

Понудата вклучува:

 • Појадок на шведска маса или сет-мени + кафе и чај
 • Вечера на шведска маса + чаша вино или наливно пиво

Хотелот Елица е семеен хотел со три ѕвезди, оворен во текот на целата година. Овој хотел е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, во прекрасното Банско. Хотелот е изграден и декориран во традиционален стил, со удобност како дома, во која преовладуваат природните материјали, какви што се каменот и дрвото. Од прекрасниот двор и терасите на хотелот се гледаат трите планини – Рила, Пирин и Родопските планини. Собите се опремени со интернет со одлична брзина, клима уреди, сеф, фен а коса, производи за хигиена, телевизор со кабловска телевизија, телефон и минибар. Пријатната и топла атмосфера ќе ви овозможи удобен престој во хотелот Елица.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.