Уживање во Банско (01.07-15.09.2018)! 50% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера по избор + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa

РАСПРОДАДЕНО

Уживање во Банско (01.07-15.09.2018)! 50% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера по избор + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa

Цена

868 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,736 ден.

Попуст

50%

Заштеда

868 ден.

 • ul Goce Delcev 12 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 500 02, +359 749 501 01, +359 888 009 090

 • office@hotel-elitsa.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање по избор:

 • Ноќевање со појадок , цена: 1736 ден. (28 еур.) 868 ден. (14 еур.)
 • Ноќевање со појадок и вечера, цена: 2294 ден. (37 еур.) 1178 ден. (19 еур.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.07.2018 до 15.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Сместувањето е во двокреветна соба, при максимална исполнетост 
 • Едно лице може да купи повеќе ваучери и да ги комбинира за повеќе ноќевања.
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail.
 • По купувањето на ваучерот неопходно е да ја потврдите резервацијата на телефон или e-mail адресата од хотелот при што ќе го соопштите и бројот на ваучерот.
 • Доплати:
 • За дете до 4,99 години сместувањето е бесплатно, на база ноќевање со појадок
 • За дете од 5 – 11.99 години на дополнителен кревет се доплаќа 6 еур за едно ноќевање со појадок и 10 еур за едно ноќевање со појадок и вечера
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице се доплаќа 10 еур за едно ноќевање со појадок и 13 еур за едно ноќевање со појадок и вечера
 • За двокреветна лукс соба се доплаќа 1 еур по лице на ден
 • За мазонета се доплаќа 5 еур по лице на ден
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите ваучерот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.

Опис

Понудата вклучува:

 • Појадок на шведска маса или сет-мени + кафе и чај
 • Вечера на шведска маса + чаша вино или наливно пиво

Хотелот Елица е семеен хотел со три ѕвезди, оворен во текот на целата година. Овој хотел е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, во прекрасното Банско. Хотелот е изграден и декориран во традиционален стил, со удобност како дома, во која преовладуваат природните материјали, какви што се каменот и дрвото. Од прекрасниот двор и терасите на хотелот се гледаат трите планини – Рила, Пирин и Родопските планини. Собите се опремени со интернет со одлична брзина, клима уреди, сеф, фен а коса, производи за хигиена, телевизор со кабловска телевизија, телефон и минибар. Пријатната и топла атмосфера ќе ви овозможи удобен престој во хотелот Елица.

Купи ја зделкава со Mastercard влези во следно извлекување и собери поени! Влези во игра тука!
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање си појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ