Планински одмор во Декември во Банско! 25% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa во вредност од 1860 ден. (30 еур) по цена од 1395 ден. (22.5 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Планински одмор во Декември во Банско! 25% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Family Hotel Elitsa во вредност од 1860 ден. (30 еур) по цена од 1395 ден. (22.5 еур)

Цена

1,395 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,860 ден.

Попуст

25%

Заштеда

465 ден.

Купени : 15

 • ul Goce Delcev 12 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 500 02, +359 749 501 01, +359 888 009 090

 • office@hotel-elitsa.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вечера во стандардна двокреветна соба
 • Користење на СПА центарот (сауна, парна бања, џакузи)
 • Ски гардеробер
 • Бесплатен транспорт од хотелот до ски-сентарот
 • Паркинг
 • WI-FI

* Купонот не важи за периодот од 08.12-09.12.2017; 24.12-25.12.2017 и 30.12-31.12.2017


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.12.2017 до 29.12.2017
 • Купонот не важи за периодот од 08.12-09.12.2017; 24.12-25.12.2017 и 30.12-31.12.2017
 • За резервации испратете email или обратете се директно во хотелот на телефон.
 • Потребно е пред купувањето да проверите дали има слободна соба за Вашите посакувани дати и потоа да го купите купонот. Предрезервацијата на собата, пред купување на купонот, трае неколку часа.
 • По купување на купонот испратете ги кодовите или целиот купон на маилот во кој сте комуницирале за резервацијата како доказ дека сте платиле.
 • По купувањето купоните не може да се заменат и доколку не се искористат до 29.12.2017 година пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Потребно е да го однесете испечатен купонот при пристигање.
 • Доплати:
 • За деца до 2 години сместувањето е бесплатно!
 • За дете од 2 до 8 години сместено на дополнителен кревет со двајца возрасни е бесплатно
 • За второ дете до 2 до 8 години сместено на дополнителен кревет со двајца воразни се доплаќа 5 евра (496 ден.)
 • За дете от 8 до  12 години сместено на дополнителен кревет со двајца воразни се доплаќа 8 евра (496 ден.)
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице сместено на дополнителен кревет се доплаќа 12 евра (372 ден.)
 • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој

Опис

Пакетот вклучува:

 • Појадок на шведска маса или со сет-мени + кафе и чај
 • Вечера на шведска маса + чаша вино или наливна бира

Хотелот Елица е семеен хотел со три ѕвезди, оворен во текот на целата година. Овој хотел е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, во прекрасното Банско. Хотелот е изграден и декориран во традиционален стил, со удобност како дома, во која преовладуваат природните материјали, какви што се каменот и дрвото. Од прекрасниот двор и терасите на хотелот се гледаат трите планини – Рила, Пирин и Родопските планини. Собите се опремени со интернет со одлична брзина, клима уреди, сеф, фен а коса, производи за хигиена, телевизор со кабловска телевизија, телефон и минибар. Пријатната и топла атмосфера ќе ви овозможи удобен престој во хотелот Елица.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ