Велигденски патувања! Планински одмор во Пампорово (25.04 - 02.05.2019)! Пакет од 2,3,4 или 5 ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА во Hotel Finlandia 4*

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • 4870 Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359888567058

  hotel@hotelfinlandia.com

Добивате

Понудата е по лице за пакет ноќевања по избор

Опции на понудата:

2 HB ноќевања + СПА 3,720 ден. (60 еур)
3 HB ноќевања + СПА 5,084 ден. (82 еур)
4 HB ноќевања + СПА 6,386 ден. (103 еур)
5 HB ноќевања + СПА 7,750 ден. (125 еур)

Понудата вклучува:

 • Ноќевањa со појадок и вечера во двокреветна соба
 • Празничен Велигденски ручек (28.04.2019)
 • Користење на СПА центар (базен и фитнес, џакузи, парна бања, сауна)
 • Детско катче
 • Паркинг
 • WiFi

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.04.2019 до 02.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телeфон или e-mail
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата
 • Престојот за деца до 5 години е бесплатен
 • Доплати:
 • Доплата за двокреветна делукс соба10 еур. на ден.
 • Доплата за апартман - 15 еур. на ден
 • Доплата за еднокреветна соба - 10 еур. на ден (за стандард и за делукс соба).
 • Доплата за деца 6-12 год. со 1 или 2 возрасни - 20 еур. за 2HB, 24 еур. за 3HB, 28 еур. за 4HB, 33 еур. за 5HB ноќевања
 • Доплата за трето возрасно лице над 12 години - доплата од 80% од вредноста на купонот
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот.
 • Може да се комбинираат повеќе ваучери за повеќе денови.
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

Опис

Hotel Finlandia 4* во Пампорово нуди модерна и пријатна хотелска база од категорија 4 ѕвезди и широк спектар на услуги за пријатно и забавно поминување на слободното време.
Иако се наоѓа во тивка дел на одморалиштето, хотелот е само на 800 метри од ски-патеките и лифтовите и на 15 минути пешачење од целата централна зона.
Hotel Finlandia располага со 105 пространи соби и апартмани со 225 легла: 4 луксузни апартмани, 13 стандардни апартмани, 45 луксузни соби со 2 кревети и 41 соби со две или три кревети. Сите соби се елегантно декориран и нудат телефонска, кабловска телевизија, мини-бар, фен во бањата. Повеќето имаат када и балкон. Луксузните апартмани се најпосакувана поради топлината и удобноста во класичен или локален стил.

Празничен Велигденски ручек:

 • Велигденска салата со свеж зеленчук
 • Јагнешка чорба
 • Јагнешко печено месо со сарма
 • Палачинки со крем и боровинки
 • 50гр. ракија
 • Чаша вино
 • 1 безалкохолен пијалок

*Алкохолот е вклучен во менито за возрасни

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.