Зимски одмор во Пампорово (15.12-21.12.2018 и 03.01-23.01.2019)! 35% попуст на пакет од 2 или 3 ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор + користење на СПА центарот во Hotel Forest Glade

РАСПРОДАДЕНО

Зимски одмор во Пампорово (15.12-21.12.2018 и 03.01-23.01.2019)! 35% попуст на пакет од 2 или 3 ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор + користење на СПА центарот во Hotel Forest Glade

Цена

6,368 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

9,800 ден.

Попуст

35%

Заштеда

3,432 ден.

 • Pamporovo, Bulgaria

 • +359 879 099090

 • booking@forestglade.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 20:00 Саб-Нед: 09:00 - 20:00

Добивате

Понудата е за двајца и вклучува пакет ноќевања во сместување по избор + користење на СПА во Hotel Forest Glade

Студио за 2 лица:

 • 2 ноќевања со појадок (BB), цена: 9800 ден. (158 eur.) 5270 ден. (85 eur.)
 • 2 ноќевања со појадок и вечера (HB), цена: 13 163 ден. (212 eur.) 7068 ден. (114 eur.)
 • 3 ноќевања со појадок (BB), цена: 14 689 ден. (237 eur.) 7874 ден. (127 eur.)
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (HB), цена: 19 458 ден. (314 eur.) 10 447 ден. (168,5 eur.)

Апартман за 2+2 лица:

 • 2 ноќевања со појадок (BB), цена: 12 400 ден. (200 eur.) 6634 ден. (107 eur.)
 • 2 ноќевања со појадок и вечера (HB), цена: 17 169 ден. (277 eur.) 9238 ден. (149 eur.)
 • 3 ноќевања со појадок (BB), цена: 18 505 ден. (298.5 eur.) 9920 ден. (160 eur.)
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (HB), цена: 25 849 ден. (417 eur.) 13 826 ден. 223 eur.)

Во понудата е вклучено:

 • 2/3 BB/HB ноќевање за 2 лица по избор 
 • Користење на спа центарот: 
 • Базен со минерална вода од Беденските минерални бањи (температура на водата е 38˚С)
 • Базен со минарали и сол од Егејското море (температура на водата е 32˚С)
 • Парна бања, сауна, релакс зона, студио за масажа, џакузи
 • Користење на паркинг
 • Коритење на детско катче
 • Лизгалка за деца и 10 санки за деца
 • Користење на ски гардероба
 • Бежичен интернет во целиот хотел
 • Туристичка такса и ДДВ
 • Трансфер до или од ски центарот Студенец (08:30, 09:30, 15:30, 14:30)
 • 20% попуст на наем на скии или сноуборд
 • 10% попуст на лифт карти за групна резервација од над 15 луѓе

*Понудата е валидна за термините 15.12 - 21.12.2018 и 03.01 - 23.01.2019

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно пополнет максимален сместувачки капацитет во студио (2 возрасни) или во апартман (2 возрасни + 2 деца до 12 години или 3 возрасни)


Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.12.2018 до 23.01.2019
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Потребно е да прикажете испечатен купонот при пристигнување во хотелот.
 • Цената се однесува за престој во студио или апартман по избор
 • Сместувачки капацитет во студио - 2 лица, во апартман - 2+2 (2 возрасни и 2 деца до 12 години) или3 лица
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Доплати за пакет 2 ноќевања:
 • За деца до 4 години е бесплатно за BB/HB ноќевање
 • За дете од 4-12 години се доплаќа на дополнителен кревет во студио -  5 eur. (310 ден.) за BB ноќевање, и 14 eur. 
 • Доплата за трет возрасен на дополнителен кревет во апартман - 8 еур. (496 ден.) за BB ноќевање, и 23 eur. за HB ноќевање
 • Доплата за Делукс сместување:
 • Доплата за студио Делукс - 21 eur. (1302 ден.) (за резервирано стандардно студио)
 • Доплата за студио Делукс со балкон - 26 eur. (1612 ден.) (за резервирано стандардно студио)
 • Доплата за Апартман Делукс со балкон - 31 eur. (1922 ден.) (за резервиран стандарден апартман)
 • Доплати за пакет 3 ноќевања:
 • За деца до 4 години е бесплатно за BB/HB ноќевање
 • За дете од 4-12 години се доплаќа на дополнителен кревет во студио -  8 eur. (496 ден.) за BB ноќевање, и 34 eur. (2108 ден.)
 • Доплата за трет возрасен на дополнителен кревет во апартман - 11.5 еур. (713 ден.) за BB ноќевање, и 30 eur. (1860 ден.) за HB ноќевање
 • Доплата за Делукс сместување:
 • Доплата за студио Делукс - 31 eur. (1922 ден.) (за резервирано стандардно студио)
 • Доплата за студио Делукс со балкон - 39 eur. (2418 ден.) (за резервирано стандардно студио)
 • Доплата за Апартман Делукс со балкон - 46.5 eur. (2883 ден.) (за резервиран стандарден апартман)
 • Сите доплати се прават на рецепцијата во хотелот
 • По истекот на рокот за користење купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Исхраната е на шведска маса со над 20 гости во хотелот а со под 20 гости исхраната е по сет-мени.

Forest Glade Apart Hotel се наоѓа на 1540 метри надморска височина во скијачкиот центар со најсончеви денови во Европа - Пампорово. Се наоѓа во мирен и тивок шумски предел, што е предуслов за вистински одмор. Тој е опкружен со живописни вили, кои придонесуваат за сценографијата на пејзажот.

Апартманите и собите, 50 се модерно опремени, пријатно и топло, опремени со кабловска телевизија и безжичен интернет. Апартманите располагаат со кујна, опремена со потребната бела техника и прибор.

На располагање на гостите се ресторанот, кој нуди карактеристични за јадења за регионот, лоби бар во префинет современ стил, релакс-центар (финска сауна, парна бања, студио за масажа, џакузи, солен базен и лековит базен со минерална вода), отворен базен со џакузи (летна работа) и скара, правејќи го празниците вистинско задоволство. Гостите можат да користат надворешен паркинг.

Ски патеките се на само 4 километри од комплексот и им се нуди транспорт до нив.
За љубителите на екстремни сензации, се нуди забава со моторизирани санки со инструктор за шетање низ регионот и пешачење на различни правци.

Околината има многу историски знаменитости, како и природни феномени, кои се пријатно искуство, оставајќи спомени за цел живот.

Посетете го Forest Glade и доживејте незаборавна бајка.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.