Зимски одмор во Пампорово во Февруари! До 30% попуст на пакет од 2 или 3 ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор + користење на релакс центарот во Hotel Forest Glade

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

9800 ден.

Попуст

27%

Заштеда

2670 ден.
 • Pamporovo, Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359 879 099090

  booking@forestglade.bg

Добивате

Понудата е за двајца и вклучува пакет ноќевања во сместување по избор 

Опции на понудата:

2 BB во студио 9,800 ден. (158 еур)
7,130 ден. (115 еур)
2 HB во студио 13,163 ден. (212 еур)
9,176 ден. (148 еур)
2 BB во апартман 12,400 ден. (200 еур)
9,176 ден. (148 еур)
2 HB во апартман 17,169 ден. (277 еур)
12,214 ден. (197 еур)
3 BB во студио 14,689 ден. (237 еур)
10,788 ден. (174 еур)
3 HB во студио 19,458 ден. (314 еур)
13,764 ден. (222 еур)
3 BB во апартман 18,505 ден. (298 еур)
13,640 ден. (220 еур)
3 HB во апартман 25,849 ден. (417 еур)
18,228 ден. (294 еур)

Во понудата е вклучено:

 • 2/3 BB/HB ноќевање за 2 лица по избор 
 • Користење на релакс центарот: 
 • Базен со минерална вода од Беденските минерални бањи (температура на водата е 38˚С)
 • Базен со минарали и сол од Егејското море (температура на водата е 32˚С)
 • Парна бања, сауна, релакс зона, студио за масажа, џакузи
 • Користење на паркинг
 • Користење на ски гардероба 
 • Бежичен интернет во целиот хотел
 • Туристичка такса и ДДВ
 • Трансфер до или од ски центарот Студенец ((08:30; 09:00;09:30;10:00;15:00;15:30;16:00;16:30)
 • 20% попуст на наем на скии или сноуборд

*Понудата е валидна за терминот 11.02 - 28.02.2019

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно пополнет максимален сместувачки капацитет во студио (2 возрасни) или во апартман (2 возрасни + 2 деца до 12 години или 3 возрасни)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.02.2019 до 28.02.2019
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Потребно е да прикажете испечатен купонот при пристигнување во хотелот.
 • Цената се однесува за престој во студио или апартман по избор
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно пополнет максимален сместувачки капацитет во студио (2 возрасни) или во апартман (2 возрасни + 2 деца до 12 години или 3 возрасни)
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Доплати за пакет 2 ноќевања:
 • За деца до 4 години е бесплатно за BB/HB ноќевање
 • За дете од 4-12 години се доплаќа на дополнителен кревет во студио -  2.5 eur. (155 ден.) за BB ноќевање, и 8 eur. (496 ден.) за HB ноќевање
 • Доплата за трет возрасен на дополнителен кревет во апартман - 5 еур. (310 ден.) за BB ноќевање, и 13 eur. (806 ден.) за HB ноќевање
 • Доплата за Делукс сместување:
 • Доплата за студио Делукс - 10 eur. (620 ден.) (за резервирано стандардно студио)
 • Доплата за студио Делукс со балкон - 13 eur. (806 ден.) (за резервирано стандардно студио)
 • Доплата за Апартман Делукс со балкон - 15 eur. (930 ден.) (за резервиран стандарден апартман)
 • Сите доплати се прават на рецепцијата во хотелот
 • Во хотелот не е дозволено сместување со домашни миленици
 • По истекот на рокот за користење купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Forest Glade Apart Hotel се наоѓа на 1540 метри надморска височина во скијачкиот центар со најсончеви денови во Европа - Пампорово. Се наоѓа во мирен и тивок шумски предел, што е предуслов за вистински одмор. Тој е опкружен со живописни вили, кои придонесуваат за сценографијата на пејзажот.

Апартманите и собите, 50 се модерно опремени, пријатно и топло, опремени со кабловска телевизија и безжичен интернет. Апартманите располагаат со кујна, опремена со потребната бела техника и прибор.

На располагање на гостите се ресторанот, кој нуди карактеристични за јадења за регионот, лоби бар во префинет современ стил, релакс-центар (финска сауна, парна бања, студио за масажа, џакузи, солен базен и лековит базен со минерална вода), отворен базен со џакузи (летна работа) и скара, правејќи го празниците вистинско задоволство. Гостите можат да користат надворешен паркинг.

Ски патеките се на само 4 километри од комплексот и им се нуди транспорт до нив.
За љубителите на екстремни сензации, се нуди забава со моторизирани санки со инструктор за шетање низ регионот и пешачење на различни правци.

Околината има многу историски знаменитости, како и природни феномени, кои се пријатно искуство, оставајќи спомени за цел живот.

Исхраната е на шведска маса со над 20 гости во хотелот а со под 20 гости исхраната е по сет-мени.

Посетете го Forest Glade и доживејте незаборавна бајка.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.