Летен одмор и уживање во Банско (29.06 - 09.09.2018)! 30% попуст на ноќевањe на база All Inclusive Light + користење на SPA центарот во Hotel Friends во вредност од 2139 ден. (34.5 Eur) по цена од 1488 ден. (24 Eur)

РАСПРОДАДЕНО

Летен одмор и уживање во Банско (29.06 - 09.09.2018)! 30% попуст на ноќевањe на база All Inclusive Light + користење на SPA центарот во Hotel Friends во вредност од 2139 ден. (34.5 Eur) по цена од 1488 ден. (24 Eur)

Цена

1,488 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,139 ден.

Попуст

30%

Заштеда

651 ден.

 • ул. „Райна Княгиня“, Банско, България

 • +359 899144306

 • sales@kp-hotels.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање на база All Inclusive Light во Hotel Friends

 • Сместување во стандардна двокреветна соба
 • Користење на СПА центар (големо џакузи, релакс зона, сауна, парна бања)
 • Детско катче за најмалите посетители
 • Wi-Fi во целиот хотел
 • Хотелско осигурување и туристичка такса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.06.2018 до 08.09.2018
 • Понудата е валидна само за Викенд денови!
 • Потребно е да го приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето во хотелот
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail
 • По купувањето на ваучерот неопходно е да направите резервација на телефон или e-mail адресата од хотелот при што ќе го соопштите и бројот на ваучерот
 • Доплати:
 • За дете до 5,99 години сместувањето на дополнителен кревет е бесплатно
 • За дете на возраст од 6 - 11,99 години на дополнителен кревет потребна е доплата од 10 еур за едно All Inc. Light ноќевање
 • За второ дете на возраст од 6 - 11,99 години на дополнителен кревет сместувањрто е бесплатно
 • За дете од над 13 години и трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 15 еур на вечер
 • Доплата за единечно сместување во двокреветна соба од 34 еур на вечер
 • Доплата за сместување во апартман од 10 еур на ден
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до 09.09.2018 истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Хотел Френдс се наоѓа во прекрасниот планински град Банско, на 150 км оддалечен од аеродромот во Софија.

Хотелот располага со: 

 • 41 модерно опремени соби со спална соба и две дополнителни кревети
 • 4 апартмани со две соби, 2 купатила и хидромасажна бања
 • 4 луксузни апартмани со 2 соби, две купатила, хидромасажна бања, камин и голема тераса со раскошен поглед кон Пирин и планината Рила.

Во секој сместувачки капацитет има минибар, телевизо со кабловски канали, телефон, гардеробер, биро, прозорци и врати со звучна изолација и бесплатен интернет. За целосно опуштање хотелот располага со релакс зона каде што можете да уживате во сауна, парна бања, џакузи и масажа.

Програма на All Inclusive Light:

 • 8.00 - 10.00: појадок со кафе, чај, сок
 • 12.30 - 14.00: ручек со вклучени пијалоци (сок, пиво и вино, бугарски алкохолни пијалоци, вотка, џин, мастика)
 • 18.30 - 20.30: вечера со вклучени пијалоци (сок, наливно пиво и вино, бугарски алкохолни пијалоци, вотка, џин, мастика)

Оброците се служат на шведска маса при минимум 20 гости. Пијалоците во програмата All Inclusive Light се служат само во ресторанот во посочените часови за време на оброците.

За да го поминете летниот одмор и создадете незаборавни спомени, Hotel FRENDS нуди дополнителни забавни активности:

 • Минерална плажа;
 • Јавање на коњи
 • Екскурзии за екстремни искуства на организираните патеки на Пирин планина 
 • Риболов
 • Стрелаштво со лак и стрела или воздушна пушка
 • Специјализирани детски центар со анимација и многу забава за деца од сите возрасти
 • Екскурзии / Баикушева Мура, најстарата црква на Балканскиот Полуостров , Лештер-Ковачевица-Огњаново, Манастир Мелник-Рожен, Рилски манастир /
 • Тимбилдинг активности
 • Дегустација на локални јадења, занаети и обичаи
 • Пеинтбол
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ