Дестинација Македонија - BEST SELLER ХОТЕЛ! Уживајте во модерен амбиент (24.09 - 15.11.2018)! 34% попуст на ноќевање со појадок за 2 лица во delux double или twin соба + СПА во Hotel Gardenia & SPA, Велес во вредност од 4526 ден. по цена од 2990 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија - BEST SELLER ХОТЕЛ! Уживајте во модерен амбиент (24.09 - 15.11.2018)! 34% попуст на ноќевање со појадок за 2 лица во delux double или twin соба + СПА во Hotel Gardenia & SPA, Велес во вредност од 4526 ден. по цена од 2990 ден.

img

Цена

2,990 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,526 ден.

Попуст

34%

Заштеда

1,536 ден.

Купени : 40

Добивате

Едно ноќевање со појадок за 2 лица во delux double или twin соба + користење на СПА центарот

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена од 2840 ден.

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 15.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација
 • Доплати:
 • За деца до 8 год. сместувањето е бесплатно
 • За трето лице се доплаќа 1362 ден. од ноќевање
 • Доколку не го искористите ваучерот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

Наградете се со пријатен и релаксиран престој во нашите простории. Според вашите потреби, хотелот нуди различни простории за еднонеделни престои, романтични викенди со вашата сакана и семејни, бизнис и спортски настани или долготрајни престои. 

Меки и луксузни теписи, завеси и постелнини со мирни и пастелни бои, вклучувајќи бела, беж и светло сива, во комбинација со тиркизна, прават да се чувствувате пријатно како дома. 

Можете да уживате во свежи пијалоци од мини-бар, да ги читате дневните весници или да нарачате услуга во собата со некои слатки специјалитети кои можете да ги најдете на менито. 

Уживајте во специјалитетите што се избираат во нашите софистицирани ресторани.

Ресторанот Gardenia нуди релаксирачки амбиент, идеален за семејните прослави и професионални настани или викенд од секојдневниот живот. Ние направивме внимателен избор на традиционални јадења од нашата македонска кујна, како и различни и необични рецепти на интернационалната кујна. 

Grouper водич

Велес е град во централна Македонија, дом на голем број револуционери, преродбеници, писатели, глумци, пеачи.  Дом на македонскиот театар, значаен индустриски, трговски и транспортен центар.

Велес е град со богата историја и истото е потврдено со античката населба Стоби чие ископалиште е во близина на градот, исто така локалитетот Пешти е познат меѓу населението и пошироко, тоа е еден локалитет исполнет со пештери и остатоци од неолитскиот период а на оваа богата историја се надовржува и Велешкото кале од средниот век.

Велес е град на познати македонски дејци и писатели како Јоран Хаџи-Константинов - Џинот, Коста Солев - Рацин и Коле Неделковски.

Карактеристичен белег на градот му дава храмот Св. Пантелејмон кој е изграден во 19тиот век при што за негова подлога, заради специфичната местоположба се користел посебен делкан камен кој можел да се забележи на многубројни ѕидни кај тврдини и замоци.

Познати споменици во градот се куќите на Ј.Х. Константинов - Џинот, Васил Главинов, Кочо Рацин, Градскиот саат, споменикот на Гемиџиите, споменикот Костурница.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ