Уживајте во модерен амбиент во Декември и Јануари! 34% попуст на ноќевање со појадок за 2 лица во delux double или twin соба + СПА во Hotel Gardenia & SPA 5*, Велес во вредност од 4526 ден. по цена од 2990 ден.

Цена

2990 ден.

Вредност

4526 ден.

Попуст

34%

Заштеда

1536 ден.

Купени: 54

 • Gardenia Hotel & Spa, Macedonia

  Одведи ме таму

  + 389 43 22 44 64; + 389 (0)78 70 10 70

  reservations@hotelgardenia.mk

Добивате

Едно ноќевање со појадок за 2 лица во delux double или twin соба + користење на СПА центарот

*Купонот не важи за 31.01 и 01.01.2018

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.12.2018 до 31.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација
 • Купонот не важи за 31.01 и 01.01.2018
 • Доплати:
 • За деца до 8 год. сместувањето е бесплатно
 • За трето лице се доплаќа 1362 ден. од ноќевање
 • Доколку не го искористите ваучерот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Наградете се со пријатен и релаксиран престој во нашите простории. Според вашите потреби, хотелот нуди различни простории за еднонеделни престои, романтични викенди со вашата сакана и семејни, бизнис и спортски настани или долготрајни престои. 

Меки и луксузни теписи, завеси и постелнини со мирни и пастелни бои, вклучувајќи бела, беж и светло сива, во комбинација со тиркизна, прават да се чувствувате пријатно како дома. 

Можете да уживате во свежи пијалоци од мини-бар, да ги читате дневните весници или да нарачате услуга во собата со некои слатки специјалитети кои можете да ги најдете на менито. 

Уживајте во специјалитетите што се избираат во нашите софистицирани ресторани.

Ресторанот Gardenia нуди релаксирачки амбиент, идеален за семејните прослави и професионални настани или викенд од секојдневниот живот. Ние направивме внимателен избор на традиционални јадења од нашата македонска кујна, како и различни и необични рецепти на интернационалната кујна. 

Grouper водич

Велес е град во централна Македонија, дом на голем број револуционери, преродбеници, писатели, глумци, пеачи.  Дом на македонскиот театар, значаен индустриски, трговски и транспортен центар.

Велес е град со богата историја и истото е потврдено со античката населба Стоби чие ископалиште е во близина на градот, исто така локалитетот Пешти е познат меѓу населението и пошироко, тоа е еден локалитет исполнет со пештери и остатоци од неолитскиот период а на оваа богата историја се надовржува и Велешкото кале од средниот век.

Велес е град на познати македонски дејци и писатели како Јоран Хаџи-Константинов - Џинот, Коста Солев - Рацин и Коле Неделковски.

Карактеристичен белег на градот му дава храмот Св. Пантелејмон кој е изграден во 19тиот век при што за негова подлога, заради специфичната местоположба се користел посебен делкан камен кој можел да се забележи на многубројни ѕидни кај тврдини и замоци.

Познати споменици во градот се куќите на Ј.Х. Константинов - Џинот, Васил Главинов, Кочо Рацин, Градскиот саат, споменикот на Гемиџиите, споменикот Костурница.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.