Пролетно уживање во Ханиоти (01.05 - 20.05.2019)! До 63% попуст на пакет ноќевања со појадок по избор за две или три лица во Hotel Haris, Халкидики

Цена

ден.

ден.

Опција е задолжително поле!

Вредност

7936 ден.

Попуст

47%

Заштеда

3720 ден.

Добивате

Опции на понудата:

2 BB ноќевања за 2 лица 7,936 ден. (128 еур.)
4,216 ден. (68 еур.)
2 BB ноќевања за 3 лица 11,904 ден. (192 еур.)
5,270 ден. (85 еур.)
3 BB ноќевања за 2 лица 11,904 ден. (192 еур.)
5,580 ден. (90 еур.)
3 BB ноќевања за 3 лица 17,856 ден. (288 еур.)
7,130 ден. (115 еур.)
4 BB ноќевања за 2 лица 15,872 ден. (256 еур.)
6,882 ден. (111 еур.)
4 BB ноќевања за 3 лица 23,808 ден. (384 еур.)
8,742 ден. (141 еур.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.05.2019 до 20.05.2019
 • Сите резервации се во зависност од достапноста, затоа потребно е пред купување на ваучерот да направите резервација на телефон +306948005116 или на e-mail info@hotelharis.gr на хотелот
 • Предрезервацијата на собата пред купување на ваучерот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го контактирате хотелот по телефон или е-маил, со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За промена на резервацијата потребно е да го известите хотелот три дена однапред
 • Доплати: 
 • За дете до 3 год. е бесплатно во собата со родителите со вклучен појадок, без дополнителен кревет
 • За деца од 4 до 8,99 години се доплаќа 12% од цената на купонот, во собата со родителите на дополнителен кревет и со вклучен појадок појадок
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • За деца над 9 години потребно е да купите купон од соодветната опција
 • Задолжителна е доплата за туристичка такса од 0.5 евра по соба од ноќевање
 • Сите соби располагаат со 2 или 3 кревети и максимален капацитет на сместување е за 2 или 3 лица
 • Хотелот не располага со сателитска телевизија
 • Во собата за 3 лица, третиот кревет е на спуштање
 • Доколку има дете или 3то лице во собата задолжително известете го хотелот при резервацијата!
 • Часови за пристигнување во хотелот 14 - 22 часот (работно време на рецепцијата).
 • Време на заминување од хотелот: од 08 - 11 часот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

HARIS хотелот нуди пријатна атмосфера и за време на вашиот престој ќе се чувствувате како дома. Лоциран е на 100 км од Солун, на само 250 метри е од морето, а 600 метри е оддалечен од градчето Ханиоти. Хотелот HARIS има 42 соби. Собите се удобни и внимателно уредени со ситни детали кои придонесуваат за уште поубав престој.

Секако за да биде комфорот уште поголем секоја соба е опремена со телевизор, клима уред, фрижидер, телефон, сеф, сопствено купатило и тераса со поглед кон морето и базенот на хотелот. Хотелот е на 4 ката, има голем базен, базен за деца, рецепција, бар покрај базенот, бар за ужина и паркинг.

Од неодамна хотелот нуди и услуги во својот новоотворен wellness центар за убавина и релаксација.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.