Јануари во Банско (10.01. - 31.01.2017)! До 57% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера со број на вечери по избор + корисење на СПА центарот во "Hotel Hermes 3*"

РАСПРОДАДЕНО

Јануари во Банско (10.01. - 31.01.2017)! До 57% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера со број на вечери по избор + корисење на СПА центарот во "Hotel Hermes 3*"

Цена

1,116 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,294 ден.

Попуст

51%

Заштеда

1,178 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 8

 • ul. Ivan Belezhkov 5, 2770 Bansko, Bulgaria Bansko, Bulgaria

 • + 359 74 392 235

 • reservations@hotelhermes.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува тип и број на ноќевања по избор:

- Ноќевање со појадок:

 • 1BB ноќевање, цена: 2294 (37 Eur) ден. 1116 ден. (18 Eur)
 • 2 BB ноќевања, цена: 4588 ден. (74 Eur) 2170 ден. (35 Eur)
 • 3 BB ноќевања, цена: 6882 ден. (111 Eur) 2976 ден. (48 Eur)

- Ноќевање со појадок и вечера:

 • 1 HB ноќевање, цена: 2852 ден. (46 Eur) 1426 ден. (23 Eur)
 • 2 HB ноќевања, цена: 5704 ден. (92 Eur) 2790 ден. (45 Eur)
 • 3 HB ноќевња, цена: 8556 ден. (138 Eur) 4030 ден. (65 Eur)

Понудата вклучува: 

 • Користење на СПА центарот: парна бања, сауна, џакузи и фитнес
 • Транспорт до гондолата

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.01.2017 до 28.02.2017
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • За деца до 5.99 години е бесплатно.
 • За лица од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет се доплаќа 50% од цената на купонот за возрасен. 
 • За трето ворасно лице се доплаќа 80% од цената на купонот од избраната опција.
 • За сместување во single соба се доплаќа 90% од цената на купонот од избраната опција.
 • За сместување во апартман потребно е да се купат 4 купони за 4 лица.
 • За закуп на соба се потребни мин. 2 лица односно мин. 2 купони.
 • Хотелот врши транспорт до и од пистите 'Бъндеришка поляна'' и ''Шилигарника'' со доплата од 10 еур по човек, според ценовникот на хотелот.
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • Доколку не го искористите купонот до крајниот наведен рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Превозот не е вклучен во понудата.

Опис

Хотел Хермес е луксузен хотел, лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски градови - Банско. Хотелот располага со 130 легла во соби за двајца и апартмани, сите опремени со телевизор, телефон и интернет.

Хотелот обезбедува транспорт до ски стазите, изнајмувње на скии, ски инструктори, планински водачи за прошетки, тематски екскурзии во музеите на Банско. Одлично опремен хотелот Хермес пружа вистинско уживање за сечиј вкус.

Нуди богато сместување за своите постетители, како што се луксузни апартмани, со екстра додатоци, соби за двајца кои се погодни за парови кои скијаат, галерија - апартмани со сопствен влез кои ќе ги задоволат сите ваши потреби за време на зимувањето во Банско, и единчени соби кои се комплетно опремени.

Хотел Хермес располага со широка палета на услуги:
За забава:

 • Лоби бар - тивко место погодно за одмор и поминување квалитетно време со пријатели, каде може да се најде богато мени на коктели и десерти. 
 • Ресторан - го нуди најдоброто од Бугарската како и Европската кујна.

За опуштање и рекрација: 

 • Сауна - идеално решение за рекреација и опуштање по напорниот ден поминат во скијање
 • Масажи - различните видови масажи ќе ви помогнат да се опуштите
 • Бања
 • Фитнес центар

За деловни состаноци:

 • Конференциска сала со капацитет од 100 места, опремена со мултимедијална технологија. 

Дополнителни услуги:

 • Паркинг
 • Транспорт до ски стазите
 • Изнјамување на скии
 • Ски инструктори
 • Тематски екскурзии
 • Планински водачи за прошетки
 • Тури до Рилски Манастир, Мелник, Роженски Манастир, и др. 

Градот Банско кој е на 925 метри надморска височина се наоѓа во југозападниот дел на Бугарија, поточно на Пирин планина, или 150 км јужно од Софија.  

Градот веднаш започнува со националниот парк “Пирин” кој е на листата на национални паркови и резервати на Обединетите Нации. Паркот вклучува два резервати со 11 природни богатства и 13 историски обележја. Има уникатна флора и восхитувачки релјеф со карпести врвови, и 186 езера со кристално бистра вода.

Банско им нуди на своите посетители непрекината ски стаза од 16 км, која започнува од врвот Тодорка (кој се наоѓа на 2600 м надморска височина) како највисоката точка на ски центарот, па се до базната станица на жичарата на периферијата од градот. Последните 7 км од стазата се осветлени, и местото е опремено со машини за вештачки снег со цел да се постигне одлично ски искуство дури и при потопли услови.

Љубителите на скијањето може да уживаат во вкупно 70 км совршени подготвени и безбедни ски стази. Стазите се поделени на 30% стази за почетници, 45% стази за напредни скијачи и 35% стази за експерти. Снегот е гарантиран од  Декември до Мај.

Покрај тоа што е одличен ски центар, Банско е познат и по својата културолошка вредност, како град музеј. Уште од 18ти век па се до денес во Банско работеле талентирани сликари и копаничари, чиј труд може да се види во куќите и црквите на Банско, Манастирот Рила, итн.

Преку посета на Банско може да се открие историјата на Бугарија, да се видат уникатните уметнички и културни вредности, да се ужива во прекрасната природа и да се релаксира во пријатна атмосфера.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ