35% опуштете се во Банско во Декември! 35% попуст на едно ноќевање со појадок или појадок и вечера + користење на СПА центарот во хотел Хермес

РАСПРОДАДЕНО

35% опуштете се во Банско во Декември! 35% попуст на едно ноќевање со појадок или појадок и вечера + користење на СПА центарот во хотел Хермес

Цена

1,116 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,730 ден.

Попуст

35%

Заштеда

614 ден.

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок (ВВ), цена: 1730 ден. (28 еур.) 1116 ден. (18 еур.)
 • Ноќевање со појадок и вечера (НВ), цена: 2294 ден. (37 еур.) 1488 ден. (24 еур.)

Во цената е вклучено:

 • Користење на СПА центарот (сауна, парна бања, џакузи)
 • Фитнес
 • Ски гардеробер
 • Бесплатен транспорт од хотелот до ски-сентарот

*Сместувањето е во двокревтна соба


Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.12.2017 до 23.12.2017
 • За резервации испратете email или обратете се директно во хотелот на телефон.
 • Потребно е пред купувањето да проверите дали има слободна соба за Вашите посакувани дати и потоа да го купите купонот. Предрезервацијата на собата, пред купување на купонот, трае неколку часа.
 • По купување на купонот испратете ги кодовите или целиот купон на маилот во кој сте комуницирале за резервацијата како доказ дека сте платиле.
 • По купувањето купоните не може да се заменат и доколку не се искористат до 13.02.2014 година пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Потребно е да го однесете испечатен купонот при пристигање.
 • Доплати:
 • За деца до 2 години сместувањето е бесплатно!
 • За дете од 2 до 12 години сместено на дополнителен кревет со двајца возрасни е бесплатно
 • За второ дете до 2 до 12 години сместено на дополнителен кревет со двајца воразни се доплаќа 8 евра (496 ден.)
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице сместено на дополнителен кревет се доплаќа 6 евра (372 ден.)
 • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
 • Превозот не е вклучен во понудата! 
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој

Опис

Пакетот вклучува:

 • Појадок на шведска маса или со сет-мени + кафе и чај
 • Вечера на шведска маса + кафе и чај

Време е да се почестите со заслужен одмор во хотелот „Хермес“, со многу пријатни изненадувања за љубителите на зимските спортови!

Хотел Хермес е луксузен хотел, лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски градови - Банско. Хотелот располага со 130 легла во соби за двајца и апартмани, сите опремени со телевизор, телефон и интернет.

Хотелот обезбедува транспорт до ски стазите, изнајмувње на скии, ски инструктори, планински водачи за прошетки, тематски екскурзии во музеите на Банско. Одлично опремен хотелот Хермес пружа вистинско уживање за сечиј вкус.

Нуди богато сместување за своите постетители, како што се луксузни апартмани, со екстра додатоци, соби за двајца кои се погодни за парови кои скијаат, галерија - апартмани со сопствен влез кои ќе ги задоволат сите ваши потреби за време на зимувањето во Банско, и единчени соби кои се комплетно опремени.

Хотел Хермес располага со широка палета на услуги:

За забава:

 • Лоби бар - тивко место погодно за одмор и поминување квалитетно време со пријатели, каде може да се најде богато мени на коктели и десерти. 
 • Ресторан - го нуди најдоброто од Бугарската како и Европската кујна.

За опуштање и рекрација: 

 • Сауна - идеално решение за рекреација и опуштање по напорниот ден поминат во скијање
 • Масажи - различните видови масажи ќе ви помогнат да се опуштите
 • Бања
 • Фитнес центар

За деловни состаноци:

 • Конференциска сала со капацитет од 100 места, опремена со мултимедијална технологија. 

Дополнителни услуги:

 • Паркинг
 • Транспорт до ски стазите
 • Изнјамување на скии
 • Ски инструктори
 • Тематски екскурзии
 • Планински водачи за прошетки
 • Тури до Рилски Манастир, Мелник, Роженски Манастир, и др. 

Градот Банско кој е на 925 метри надморска височина се наоѓа во југозападниот дел на Бугарија, поточно на Пирин планина, или 150 км јужно од Софија.  

Градот веднаш започнува со националниот парк “Пирин” кој е на листата на национални паркови и резервати на Обединетите Нации. Паркот вклучува два резервати со 11 природни богатства и 13 историски обележја. Има уникатна флора и восхитувачки релјеф со карпести врвови, и 186 езера со кристално бистра вода.

Банско им нуди на своите посетители непрекината ски стаза од 16 км, која започнува од врвот Тодорка (кој се наоѓа на 2600 м надморска височина) како највисоката точка на ски центарот, па се до базната станица на жичарата на периферијата од градот. Последните 7 км од стазата се осветлени, и местото е опремено со машини за вештачки снег со цел да се постигне одлично ски искуство дури и при потопли услови.

Љубителите на скијањето може да уживаат во вкупно 70 км совршени подготвени и безбедни ски стази. Стазите се поделени на 30% стази за почетници, 45% стази за напредни скијачи и 35% стази за експерти. Снегот е гарантиран од  Декември до Мај.

Покрај тоа што е одличен ски центар, Банско е познат и по својата културолошка вредност, како град музеј. Уште од 18ти век па се до денес во Банско работеле талентирани сликари и копаничари, чиј труд може да се види во куќите и црквите на Банско, Манастирот Рила, итн.

Преку посета на Банско може да се открие историјата на Бугарија, да се видат уникатните уметнички и културни вредности, да се ужива во прекрасната природа и да се релаксира во пријатна атмосфера.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ