Дестинација Македонија - BEST SELLER ХОТЕЛ! Луксузен одмор во Струга (24.09-30.11.2018)! Ноќевање со појадок во стандардна двокреветна соба + користење на СПА центарот во хотел Изгрев 5* по цена од 1860 ден. (30 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија - BEST SELLER ХОТЕЛ! Луксузен одмор во Струга (24.09-30.11.2018)! Ноќевање со појадок во стандардна двокреветна соба + користење на СПА центарот во хотел Изгрев 5* по цена од 1860 ден. (30 еур)

img

Цена

1,860 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,542 ден.

Попуст

26%

Заштеда

682 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 30

 • 6330 Струга, Macedonia (Македонија), 6330

 • +389 46 552 590

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува:

 • Едно ноќевање со појадок во стандардна двокреветна соба
 • Користење на СПА центар (внатрешен базен, Hammam, сауна, фитнес)

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена од 1767 ден.

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 30.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Цените се дадени по лице на база Ноќевање со појадок, користење на СПА центарот (внатрешен базен, Hammam, сауна, фитнес)
 • За закуп на двокреветна соба потребно е да купите 2 купони
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон во хотелот
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Доплати:
 • За деца  0-7 год. е бесплатно
 • За деца од 7-12.99 год. се доплаќа 50% од цената за возрасен
 • За трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа -30% попуст
 • За вечера се доплаќа - 9 еур по лице
 • Доплатите се прават во хотелот на рецепција
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот период, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

Хотел Изгрев 5*

Поминете незаборавни моменти на брегот на Охридското Езеро во најлуксузниот хотел на Балканот.

Уживајте во прекрасната борова шума, во најубавото изгрејсонце и релаксирајте се во пространиот затворен базен уживајќи во погледот на езерото.

Струга е сместена е во подножјето на планината Јабланица, на североисток од Караорман и на југоисток од Галичица. Лежи во Охридско-Струшката котлина, на северниот брег од Охридското Езеро, непосредно на местото каде се излива реката Црн Дрим од Охридското Езеро. Прекрасната природна околина е тоа што го прави градот да биде толку единствен. Струга е мултикултурен град каде на едно место можете да ги видите сите автентични убавини за Македонија - езеро, планина, река и прекрасна природа.

Grouper водич

Старата чаршија во Струга претставува збир од најразлични занаети, меѓу кои може да се насети миксот од култури со кои овој град е обоен. Доколку се најдете тука, задолжително седнете во некоја од околните слаткарници, и за „ситни пари“ задоволете ги максимално вашите сетила. Во последните години во Струга може да се ужива во одлично уредени плажи од светски калибар, па иако летото заврши сепак појдете да испиете едно кафе со поглед на прекрасното Охридско Езеро. Секако не пропуштајте да посетитие некое од живите кафулиња долж реката Дрим кои се одлуични и за вечерни излегувања. Уште една работа која вреди да се посети во Струга е и спомен домот на Браќата Миладиновци е подигнат во знак на благодарност на Димитар и Константин Миладинов и за се она што направија за македонската национална преродба. Оваа значајна институција се наоѓа во улицата која што го носи нивното име.

Ви препорачуваме да го посетитие малото рибарско село Радожда, на 10км од Струга, каде дефинитвно можете да вкусите одлична пастрмка и белвица.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ