Велигденски и Првомајски празнични мигови во Банско (23.04 - 08.05.2019)! 40% попуст на пакет од 3 или 4 ноќевања на база All Inclusive или со појадок и вечера + користење на СПА центар во Hotel Maria Antoaneta 4*

Цена од

4030 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

6717 ден.

Попуст

40%

Заштеда

2687 ден.

Купени: 12

 • District Stragite, Stragite str, N8, 2770 Bansko

  Одведи ме таму

  +359 885999929

  reservations@maria-antoaneta.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет ноќевања по избор

Опции на понудата:

3 HB+ ноќевања 6,717 ден. (108 еур)
4,030 ден. (65 еур)
4 HB+ ноќевања 8,680 ден. (140 еур)
5,208 ден. (84 еур)
3 All Inclusive ноќевања 8,783 ден. (142 еур)
5,270 ден. (85 еур)
4 All Inclusive ноќевања 11,263 ден. (182 еур)
6,758 ден. (109 еур)

Во цената е вклучено:

 • Користење на СПА центарот (сауна, парна бања, внатрешен затоплен базен)
 • Фитнес
 • Интернет 
 • Паркинг

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.04.2019 до 08.05.2019
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето е во двокреветна соба, студио или апартман, во зависност од бројот на посетители и при максимална исполнетост на капацитетот на собата
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Доплати:
 • За прво дете до 5.99 години сместувањето е бесплатно
 • За дете од 6 до11.99 год. на дополнителен кревет за едно ноќевање се доплаќа 50% од цената на пакетот
 • За дете од 0 до 11.99 години на редовен кревет не се добива намалување 
 • За возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на пакетот
 • За еднинечна соба се доплаќа 20 евра (1240 ден.) на база НВ и 25 евра (1550 ден.) на база All Inclusive Light
 • За апартман се доплаќа 20 евра од вечер
 • За домашно милениче се доплаќа 5 евра на ден (310 ден.)
 • За изнајмување на СПА пешкир се доплаќа 2.50 евра (со депозит од 10 евра)
 • За изнајмување на СПА бањарка се доплаќа 5 евра (со депозит од 15 евра)
 • Бабешко креветче се доплаќа 2.50 евра на ден
 • За VIP зоната на внатрешниот базен се доплаќа - 5 евра по лице на ден (со вклучени пијалоци до 5 евра)
 • Слободни паркинг места до исполнување на слободните капацитети
 • Пријавувањето во хотелот е од 14 ч, а одјавувањето до 12 ч.
 • Според правилата на хотелот не е дозволено изнесување на пешкирите од собите за нивно користење од СПА центарот.
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Хотелот Maria-Antoaneta Residence 4* е прекрасен хотел со три ѕвезди на одлична локација во срцето на живописното Банско. Хотелот е идеален избор за фамилијарен одмор, скијање или пак романтичен викенд за двајца, во секој период од годината.

Хотелот нуди импресивна глетка кон Пирин планина. При прокетирањето на овој објект се внимавало на тоа секој прозорец и секоја тераса да претставува величенствена панорама кон планината. Хотелот располага со Спа центар – внатрешен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес и масажен центар.

All Inclusive програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса + кафе, чај, сок
 • Ручек: 12:30 – 14:00 шведска маса + неограничена количина на пиво, бело и црвено вино
 • Вечера: 19:30 – 21:00 шведска маса + неограничена количина на пиво, бело и црвено вино

*All Inclusive програмата може да се користи само во ресторанот. Изнесување на храна, пијалоци и прибор подлежи на санкции според редоследот на хотелот.

НВ+ Програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса + кафе, чај, сок
 • Вечера: 19:30 – 21:00 шведска маса + неограничена количина на пиво, бело и црвено вино
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.