Велигденски и Првомајски празнични мигови во Банско (23.04 - 08.05.2019)! 13% попуст на пакет од 2 ноќевања на база All Inclusive или со појадок и вечера + користење на СПА центар во Hotel Maria Antoaneta 4*

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3410 ден.

Попуст

13%

Заштеда

434 ден.

Купени: 4

 • District Stragite, Stragite str, N8, 2770 Bansko

  Одведи ме таму

  +359 885999929

  reservations@maria-antoaneta.com

Добивате

Понудата е по лице за 2 ноќевања по избор

Опции на понудата:

2 HB+ ноќевања 3,410 ден. (55 еур)
2,976 ден. (48 еур)
2 All Inclusive ноќевања 4,278 ден. (69 еур)
3,720 ден. (60 еур)

Во цената е вклучено:

 • Користење на СПА центарот (сауна, парна бања, внатрешен затоплен базен)
 • Фитнес
 • Интернет 
 • Паркинг

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.04.2019 до 08.05.2019
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето е во двокреветна соба, студио или апартман, во зависност од бројот на посетители и при максимална исполнетост на капацитетот на собата
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Доплати:
 • За прво дете до 5.99 години сместувањето е бесплатно
 • За дете од 6 до 11.99 год. на дополнителен кревет за едно ноќевање се доплаќа 50% од цената на пакетот
 • За дете од 0 до 11.99 години на редовен кревет не се добива намалување 
 • За возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на пакетот
 • За еднинечна соба се доплаќа 20 евра (1240 ден.) на база НВ и 25 евра (1550 ден.) на база All Inclusive Light
 • За апартман се доплаќа 10 евра од вечер
 • За домашно милениче се доплаќа 5 евра на ден (310 ден.)
 • За изнајмување на СПА пешкир се доплаќа 2.50 евра (со депозит од 10 евра)
 • За изнајмување на СПА бањарка се доплаќа 5 евра (со депозит од 15 евра)
 • Бабешко креветче се доплаќа 2.50 евра на ден
 • За VIP зоната на внатрешниот базен се доплаќа - 5 евра по лице на ден (со вклучени пијалоци до 5 евра)
 • Слободни паркинг места до исполнување на слободните капацитети
 • Пријавувањето во хотелот е од 14 ч, а одјавувањето до 12 ч.
 • Според правилата на хотелот не е дозволено изнесување на пешкирите од собите за нивно користење од СПА центарот.
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Хотелот Maria-Antoaneta Residence 4* е прекрасен хотел со три ѕвезди на одлична локација во срцето на живописното Банско. Хотелот е идеален избор за фамилијарен одмор, скијање или пак романтичен викенд за двајца, во секој период од годината.

Хотелот нуди импресивна глетка кон Пирин планина. При прокетирањето на овој објект се внимавало на тоа секој прозорец и секоја тераса да претставува величенствена панорама кон планината. Хотелот располага со Спа центар – внатрешен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес и масажен центар.

All Inclusive програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса + кафе, чај, сок
 • Ручек: 12:30 – 14:00 шведска маса + неограничена количина на пиво, бело и црвено вино и бугарски алкохол
 • Вечера: 19:00 – 21:00 шведска маса + неограничена количина на пиво, бело и црвено вино и бугарски алкохол

*All Inclusive програмата може да се користи само во ресторанот. Изнесување на храна, пијалоци и прибор подлежи на санкции според редоследот на хотелот.

НВ+ Програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса + кафе, чај, сок
 • Вечера: 19:00 – 21:00 шведска маса + неограничена количина на пиво, бело и црвено вино
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.