Уживање во Охрид (21.08-31.08.2022) 20% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор + користење на фитнес центарот во Хотел Метропол, Охрид

img

Цена од

3968 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4960 ден.

Попуст

20%

Заштеда

992 ден.

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање во сместување по избор

Опции на понудата:

ВВ ноќевање во двокреветна соба 4,960 ден. (80 еур)
3,968 ден. (64 еур)
НВ ноќевање во двокреветна соба 5,580 ден. (90 еур)
4,464 ден. (72 еур)
ВВ ноќевање во трокреветна соба 6,696 ден. (108 еур)
5,357 ден. (86 еур)
НВ ноќевање во трокреветна соба 7,564 ден. (122 еур)
6,051 ден. (98 еур)

Во понудата е вклучено: 

 • Користење на надворешен базен
 • Фитнес центар
 • Спортски терени за кошарка и тенис
 • Користење на плажата од хотелот (за користење на лежалки со Grouper купон се плаќа 50% од ценaта на лежалките)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.08.2022 до 31.08.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби во хотелот
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања со купен купон
 • За деца до 5.99 год. сместувањето е бесплатно, доколку не користат посебен кревет
 • За деца од 6 до 12 год. се доплаќа 50% од цената на купонот од ден
 • За закуп на соба со поглед кон езеро се доплаќа 5 од ден
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

За компанијата

Хотелот Метропол e неповторлив хотел, меѓу сите други хотели во регионот, со архиктетура што го одделува од сите други конвенционални хотели. 
Хотелот е изграден и отворен во 1975 г., и е комплетно реновиран во 2004 г.

Располага со 110 соби комплетно опремени со кабловска телевизија, телефон, собна услуга, перална и пеглање, мини бар, бања, тераса и централна клима со регулација на температурата во секоја соба. Собите имаат 2 кревети или 1 брачен кревет, а во некои соби има можност и за трет кревет.
Големина на соба = 20м2 (плус тераса).

Според законската категоризација хотелот спаѓа во II категорија со 4 ѕвездички. Хотелот е комплетно климатизиран, пет ката над приземјето и две нивоа под основниот спрат.

Метропол Езерскиот Комплекс со уникатната комбинација на повеќе од 10 конференциски сали е најбараниот конференциски центар во регионот.

Соодветни и климатизирани сали со широка понуда на уреди и најразлична опрема Па следниот пат кога планирате конференција семинар свадба или банкет, независно од димензијата на настанот, зашто не се обратите до професионалниот тим на Конференцискиот Центар во Комплексот за да ги максимизираме вашите бенефиции.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.