Уживајте во незаборавниот поглед кон езерото (Септември-Октомври)! До 27% попуст на пакет ноќевање со појадок по избор во Hotel Millenium Palace 4*, Охрид

Цена од

1600 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2135 ден.

Попуст

25%

Заштеда

535 ден.

Купени: 10

 • кеј Македонија бб , 6000 Охрид

  Одведи ме таму

  046/263 361

  millenium_palace@t.mk

Добивате

Опции на понудата:

1 BB ноќевање за две лица во двокреветна соба 2,928 ден. (47 еур)
2,190 ден. (35 еур)
1 BB ноќевање за две лица во дуплекс соба 3,355 ден. (54 еур)
2,500 ден. (40 еур)
1 ВВ во Јуниор апартман за 4 лица (2 возрасни + 2 деца) 3,965 ден. (64 еур)
2,900 ден. (47 еур)
1 BB ноќевање во двокреветна соба за1 лице (за престој од 7 ноќевања или повеќе) 2,135 ден. (34 еур)
1,600 ден. (26 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.09.2020 до 31.12.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијa
 • За деца од 0-7 год. е бесплатно
 • 7-12 год. следува 50% попуст од редовната цена
 • Појадокот се служи на шведска маса
 • Доплата за трето возрасно лице на помошен кревет е 10€ (610 ден.)
 • Начин на плаќање на доплата: На рецепција во готово или со кредитна картичка (VISA и MasterCard) или со (про) фактура на наша жира сметка. 
 • Пријавување и одјавување од хотелот: Пријавување - после 13 часот, а одјавување до 12 часот. 
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги.

Опис

Хотел Milenium Palace 4*  е хотел кој нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.Хотелот располага со финска бања,турска бања,теретана и модерно уредени соби.

Хотелот располага со вкупно 69 соби - 45 двокреветни, 10 студио (две нивоа / дневен престој и спална соба), 6 делукс соби и 8 јуниор апартмани.

 • Собите се со два дупли кревети 
 • Немаме соби со три или четири посебни кревети 
 • Постои можност и за бебешко креветче, располагаме со неколку бебешки креветчиња

Дополнителни услуги:

 • 24 ч Рецепција
 • Перење & пеглање
 • Ресторан (за 190 гости)
 • Аперитив бар
 • Хотелска тераса (за 70 гости)
 • Вински бар
 • Сефови на рецепција
 • Спа&велнес (масажа, парна бања, сауна, теретана)
 • Продавница за накит
 • 2 сали за семинари со капацитет до 120 лица 

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.