Best of Дестинација Македонија! Одмор на чист планински воздух во живописното Крушево (Октомври)! До 37% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера за две лица во Хотел Монтана Палас

Цена од

1999 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3160 ден.

Попуст

37%

Заштеда

1161 ден.

Купени: 22

 • Krusevo, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  389 48 477 121

  info@montanapalace.com

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање со појадок за две лица 3,160 ден. (51 еур)
1,999 ден. (32 еур)
Ноќевање со појадок и вечера за две лица 4,160 ден. (67 еур)
3,100 ден. (50 еур)

*Понудата не важи за викендот 11.10-13.10.2019 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2019 до 15.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резервација на телефон. По купувањето на купоните истите потребно е да се испратат на е-mail
 • За време на викенд потребно е да престојувате минимум 2 ноќи, односно да купите мин. 2 купони
 • Бесплатно сместување за деца до 6,99 години
 • Доплати:
 • За деца над 7 години и трето возрасно лице - доплата од 50% од цената на купонот
 • Доколку не го искористите ваучерот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Одберете Тим Билдинг патување во Дестинација Македонија! Пополнете ја оваа ФОРМА и ние ќе ви ја испратиме најдобрата понуда!

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на invoicing@grouper.mk
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на invoicing@grouper.mk
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Хотел Монтана Палас

Хотел Монтана Палас има 77 прекрасни соби за сместување, опремени да ги задоволат потребите на современиот турист.

Повеќето од собите гледаат врз Крушево од висока точка, произведувајќи спектакуларен поглед врз градот кој што наликува на гнездо, изграден од естетски освестените предци за време на Отоманската Империја. 

Хотел Монтана е идеална локација за Вашите бизнис настани. Лоциран е на тивка локација, на врв на нашето мало Крушево. Има одвоен пат кој што води до хотелот, одвојувајќи го од остатокот од градот. Хотелот самиот по себе е огромен. Има одлична услуга. Хотел е исто така опремен со супер брза Wi-Fi конекција. 

Grouper интересни факти за Крушево

 • Крушево е највисокиот град на Балканот и преставува еден од првите ски-центри во Македонија
 • Во Крушево е роден Тоше Проески - најголемата македонска музичка ѕвезда и таму се наоѓа меморијаланта куќа во негова чест.
 • Панорамата на Крушево има изглед на една целина, полна со прозорци, тераси и кровови со убавината на старите крушевски куќи кои се вистински уметнички дела, градени кон крајот на 18 век и во текот на 19 век.
 • Не си заминувајте од Крушево без да уживате во вкусот на крушевскиот локум и слатките пуслици.
 • Во Крушево посебно обележје имаат спомениците и музеите. 
 • Споменикот „Илинден“ е еден од најпрепознатливите места во Крушево,симбол на непокорот, борбата и вечниот стремеж на македонскиот народ за национална слобода.
 • Споменикот “Мечкин Камен” претставува востаник со високо подигната камен карпа над главата и го претставува последниот очајнички миг во борбата на востаниците од одредот на легендарниот војвода Питу Гули.
 • Музејот на Илинденското востание и Крушевската Република сместен е во страрогратска куќа од 19 век, во која во 1903 год. е прогласена Крушевската Република. 
 • Крушево е ризница на цркви и манастири:  Св. Јован, Св. Троица, Света Богородица, манастирот Свето Преобразение, црквата на манастирот Св. Спас, црквата Св. Никола.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.