Опуштен одмор во Банско во Април и Мај! До 31% попуст на ноќевањe со појадок, ручек и вечера + пијалоци во сместување по избор + користење на СПА центарот во Hotel Mountain Paradise

РАСПРОДАДЕНО

Опуштен одмор во Банско во Април и Мај! До 31% попуст на ноќевањe со појадок, ручек и вечера + пијалоци во сместување по избор + користење на СПА центарот во Hotel Mountain Paradise

Цена

1,581 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,303 ден.

Попуст

31%

Заштеда

722 ден.

Купени : 4

 • Mountain Paradise By The Walnut Tree, Bansko, Bulgaria

 • +359 888 824894; +359 749 52424; +359 885 998199

 • hotel_mountain_paradise@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 01:00 Саб-Нед: 00:00 - 01:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • FВ ноќевање во двокреветно студио + СПА, цена: 2303 ден. (37 еур.) 1581 ден. (25.5 еур.)
 • FВ ноќевање во двокреветен апартман + СПА, цена: 2391 ден. (38.5 еур.) 1705 ден. (27.5 еур.)

Во цената е вклучено:

 • Користење на Спа центарот, базен, парна бања
 • Бесплатно WiFi
 • Детска соба

* Понудата важи само за следните термини: 28.04-01.05, 04-07.05 и 24-27.05.2018


Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.04.2018 до 27.05.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата важи само за следните термини: 28.04-01.05, 04-07.05 и 24-27.05.2018
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони по лице.
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телефон или емаил.
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата.
 • Понудата важи за сместување на максимален број на лица во соба.
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Доплати:
 • За прво дете од 6,99 до 11,99 се доплаќа 13 еур на база FВ ноќевање во апартман
 • За трето возрасно лице на дополнителен кревет во апартман се доплаќа 19 еур. на база FВ ноќевање
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамки на наведениот период истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Максимален капацитет на едно студио е сместување на 2 лица
 • Максимален капацитет на еден апартман е сместување на 4 лица

Опис

Појадок - 08:00 - 10.00 ч.

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, кашкавал, колбаси, чадена колбас, маслинки, домати, краставици, јогурт, свежо млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, колачи, овошје според сезона, леб, минерална вода, сок, кафе, чај.

Ручек - 12.30 - 14.00 ч.

Салати, супи, варено месо и оброци, зачини, сезонско овошје, колачи, леб, сок, минерална вода, пост-миксен сок, бело и црвено вино, наливно пиво.

Вечера - 19.00 - 21.00 ч.

Салати, скара, разни видови на месо и не-апетитни предјадења и јадења, остатоци, десерти и овошје, леб, сок, минерална вода, сок, бело и црвено вино, наливно пиво.

 • При помалку од 25 лица исхраната е по сет мени.
 • Програмата започнува со вечера и завшува со ручек.

Услуги со доплата:

Лоби бар, масажи, халат - 2.5 еур. со депозт од од 10 еур. , постои можност за орагзнизирање на пешачење, јавање и џип сафари.

Hotel Mountain Paradise е со карактерситичен архитектонски дизајни и стил типичен за Банско и неговата околина. Совршено место за одмор за секој кој ја сака планината. Се наоѓа на околу 380 метри од ски-лифтот и 10-минути пешачење од главната улица Пирин во Банско.

Комплексот располага со разновидни апартмани - студија, дизајнирани во модерен стил. Апартманите се опремени со трпезарија и соба за одмор, фрижидер, телевизор, Wi-Fi.

Хотелот им нуди на своите гости пријатен со модерен лоби бар со билијард, ресторан, детско катче, базен и детски базен, фитнес, спа центар со богата програма за релаксација, освежување и обновување.
Спа центарот располага со сауна, парна соба, џакузи, уникатни програми и третмани за лице за убавина и младост.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.