Зимско опуштање во Банско (Декември-Март)! Ноќевање со појадок, ноќевање со појадок и вечера или ноќевање со појадок, вечера и lunch пакет по избор во Hotel Olymp 3* Банско

Цена

ден.

ден.

Опција е задолжително поле!

Купени: 14

 • Tsar Simeon str. 1, Bansko

  Одведи ме таму

  +359 7498 8091; +359 879 126 445

  olymp_bansko@abv.bg

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевање по избор во Hotel Olymp 3*

Опции на понудата:

Ноќевање со појадок 1,023 ден. (17 еур.)
Ноќевање со појадок и вечера 1,364 ден. (22 еур.)
Ноќевање со појадок+вечера+lunch пакет 1,457 ден. (24 еур.)

Во понудата е вклучено:

 • Бесплатно користење на џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет и паркинг
 • Бесплатен транспорт до почетната станица на ски лифт од 15.12.2018 
 • Хотелот располага со ски гардеробер за сопствени предмети и ски училиште
 • Сите гости на хотел Олимп имаат 20% попуст на сите понудени ски услуги

* Понудата важи за следните термини:

 • 06.12-23.12.2018
 • 06.01-30.03.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.12.2018 до 30.03.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Ваучерот важи за сместување на минимум двајца возрасни, односно за закуп на соба потребно е да престојуваат минимум 2 лица.
 • Понудата важи за следните термини: 06.12-23.12.2018 и 06.01-30.03.2019
 • Доплати:
 • За апартман се доплаќа 5 еур на ден
 • За мезонет се доплаќа 8 еур на ден. (при минимум 4 полноплатежни лица)
 • За дете за ноќевање со појадок на дополнителен кревет се доплаќа 4 евра
 • За дете за ноќевање со појадок и вечера на дополнителен кревет се доплаќа 6 евра
 • За дете за ноќевање со појадок, вечера и lunch пакет на дополнителен кревет се доплаќа 8 евра
 • За трето возрасно лице за ноќевање со појадок на дополнителен кревет се доплаќа 6 евра
 • За трето возрасно лице за ноќевање со појадок и вечера на дополнителен кревет се доплаќа 8 евра
 • За трето ворасно лице за ноќевање со појадок, вечера и lunch пакет на дополнителен кревет се доплаќа 10 еур
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • При помалку од 20 гости за вечера, оброците се по претходно поставено мени.
 • Бесплатен транспорт до ски лиф
 • Доколку не го искористите купонот до крајниот наведен рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Превозот не е вклучен во понудата.
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Lunch пакетот вклучува:

 • 2 сендвичи
 • овошје
 • минерална вода 0.5л

Хотелот Олимп се наоѓа на 10 минути пешачење од центарот на Банско и 1.5 км од жичарата. Располага со спа и фитнес центар, а за своите гости нуди бесплатен транспорт до жичарата. Отворниот  базен е на располагање во текот летните месеци.  Секоја соба е опремена со телевизор, минибар  и wifi интернет.

Во СПА центарот може да уживате во сауна, парна бања, фитнес центар или во некоја од масажите што се нудат со доплата.  Во хотелот има и спортски центар, каде што може да играте фудбал или пинг-понг. Во ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна.  Во околината на хотелот има казино, куглана и ноќен клуб.

Во склоп на хотелот во летниот период се користи надворешниот базен како и скарата која се наоѓа во градината. Хотелот располага со една од најголемите спортски сали за борба, бокс и неретко организира спортски кампови и е посетуван од спортски училишта.

На ваше барање, како дополнителни услуги, хотелот може да ви обезбеди изнајмуавање на автомобил или велосипед, туристички екскурзии, пикник, тура со коњи, планинарење, пешачење, стрелање, paintball и други забавни игри. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.