Уживајте во Банско низ целото лето (01.07 – 30.09.2018)! 22% попуст на ноќевање на база All Inclusive во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско

РАСПРОДАДЕНО

Уживајте во Банско низ целото лето (01.07 – 30.09.2018)! 22% попуст на ноќевање на база All Inclusive во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско

Цена

1,587 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,046 ден.

Попуст

22%

Заштеда

459 ден.

Купени : 12

 • Tzar Simeon 72 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 869 00

 • gardenia.reservations@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Едно All Inc ноќевањa во економична двокреветна соба, цена: 2046 ден.(33 еур) 1587 ден. (25.6 еур)
 • Едно All Inc ноќевањa во стандардна двокреветна соба, цена: 2201 ден.(35.5 еур) 1711 ден.(27.6 еур)

Цената вклучува:

 • Користење на СПА центарот: затворен базен, лежалка, сауна, парна бања
 • Интернет 
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и данок

*Понудата не важи за период 03 - 11.08.2018

*Во економична соба може да се сместат максимум две лица


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.07.2018 до 30.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата не важи за период 03.08 - 11.08.2018 год
 • Доплати:
 • За прво дете од 0 до 5,99 години сместено со двајца возрасни е бесплатно
 • За второ дете од 0 до 5,99 години сместено со двајца возрасни во двокреветна стандардна соба се доплаќа 13.8 евра
 • За дете од 6 до 11,99 години сместено со двајца возрасни на дополнителен кревет се доплаќа 16.6 евра 
 • За дете од 6 до 11,99 години сместено со двајца возрасни на редовен кревет се доплаќа 19.3 евра 
 • За трет возрасен на дополнителен кревет во стандардна соба се доплаќа 22 евра на база All Inclusive
 • За сместување во стандардна соба со балкон се доплаќа 6 евра на ден по соба
 • За сместување вo луксузна соба се доплаќа 15.50 евра на ден
 • За сместување во претседателски апартман се доплаќа 26 евра на ден
 • За single сместување во економична соба потребно е да се купи купон за економична соба и доплата од 15.40 еур од ден
 • За single сместување во стандардна соба потребно е да се купи купон за стандардна соба и доплата од 16.60 еур од ден
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • Понудата важи за групни резервации
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Програма All Incluive:

 • 08:00-10:00ч - Појадок, шведска маса + кафе, чај и сок
 • 12:00-13:30ч - Ручек + кафе, чај, сок, наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци
 • 16:00-17:00ч - Попладневна закуска, шведска маса + кафе, чај, сок 
 • 19:00-21:00ч - Вечера + сок, наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци

При помалку од 20 гости храната е со однапред одредено мени.

Хотелот Park Hotel Gardenia со 4 ѕвезди е лоциран во центарот на Банско на 5 минутно возење до жичарата. Хотелот кој е отворен во 2006 година е проектиран од најдобрите архитекти од Русија и Бугарија. Комбинацијата на камен и дрво допринесува за топлата и пријатна атмосфера. Високопрофесионалниот персонал ќе ви го направи престојот уште попријатен и удобен.

Овој хотелски комплекс се наоѓа до градскиот парк, што претставува одлична можност за прошетки или меѓу многубројните дрвја и езеро, како и одлични тури по велосипедските патеки. Сите соби се опремени со централно греење, пристап до интернет. Хотелот исто така располага со бар, модерен СПА центар, елегантен ресторан со италијански енетриер, конференциска хала, паркинг, 24/7 рецепција.

За удобност на гостите собите се опремени со телефон, телевизор, сеф, мини бар, интернет пристап, греење, бања. Барот во лобито е со капацитет од 110 места и Wi-fi. Тука гостите може да уќуваат во големиот избор на пијалоци, коктели, пецива, салати и сендвичи.

Спа центарот “Gardenia” е модерен центар за убавина и здравје. Постеителите може да уживаат во 70 типови на масажа на лице и тело, солариум, базен, џакузи, детски базен, сауна, парна бања и фитнес центар. Италијанскиот ресторан со летна тераса им нуди на гостите ексклузивно мени.

Тука ќе имате можност да одберете не само Италијански специјалитети, но и специјалитети од цел свет. Терасата е со прекрасен поглед кон Пирин планина.

Kukeri Mehana е најатрактивното место во хотелскио комплекс со капацитет за 400 гости и типичен Бугарски енериер, од дрво, камен и метал. На менито може да најдете морски специјалитети, традиционална Бугарска храна, локални специјалитети, Арапска кујна.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ