Зима во Банско (07.01-03.03.2017)! 30% попуст на пакет од 3 ноќевања со појадок и вечера во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско

РАСПРОДАДЕНО

Зима во Банско (07.01-03.03.2017)! 30% попуст на пакет од 3 ноќевања со појадок и вечера во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4* - Банско

Цена

6,138 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

8,773 ден.

Попуст

30%

Заштеда

2,635 ден.

Купени : 13

 • Tzar Simeon 72 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 869 00

 • gardenia.reservations@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува пакет ноќевања во тип на сместување по избор:

 • 3 HB ноќевања во економична соба, цена: 6138 ден.(99 еур)
 • 3 HB ноќевања во стандардна соба, цена: 6696 ден.(108 еур)

Во цената е вклучено:

 • Појадок и вечера во ресторанот на хотелот
 • Користење на СПА центарот: затворен базен, сауна, парна бања, џакузи
 • Трансфер до почетна станица на ски лифт
 • Гардеробер за ски опрема
 • Интернет 
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и данок

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.01.2018 до 03.03.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Програмата започнува со ужина на денот на пристигнување, а завршува со ручек на денот на заминување
 • Доплати:
 • За дете од 0 до 6,99 години сместено со двајца возрасни е бесплатно
 • За дете од 7 до 13,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 49.5 евра на ден за сместување на дополнителен кревет, и 69 евра на редовен кревет за сместување во економична соба
 • За дете од 7 до 13,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 54 евра на ден за сместување на дополнителен кревет, и 75,5 евра на редовен кревет за сместување во стандардна соба
 • За трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 69 евра во економична соба, и 75,5 евра во стандардна соба
 • Доплата за еднокреветна соба 21 евра на ден;
 • Доплата за луксузна соба 15 евра на ден по соба
 • Доплата за претседателски апартман 25 евра на ден по апартман
 • Доплата за сместување во соба со балкон 6 евра на ден по соба
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот. 
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Понудата не важи за групни резервации

Опис

Хотелот Park Hotel Gardenia со 4 ѕвезди е лоциран во центарот на Банско на 5 минутно возење до жичарата. Хотелот кој е отворен во 2006 година е проектиран од најдобрите архитекти од Русија и Бугарија. Комбинацијата на камен и дрво допринесува за топлата и пријатна атмосфера. Високопрофесионалниот персонал ќе ви го направи престојот уште попријатен и удобен.

Овој хотелски комплекс се наоѓа до градскиот парк, што претставува одлична можност за прошетки или меѓу многубројните дрвја и езеро, како и одлични тури по велосипедските патеки. Сите соби се опремени со централно греење, пристап до интернет. Хотелот исто така располага со бар, модерен СПА центар, елегантен ресторан со италијански енетриер, конференциска хала, паркинг, 24/7 рецепција.

За удобност на гостите собите се опремени со телефон, телевизор, сеф, мини бар, интернет пристап, греење, бања. Барот во лобито е со капацитет од 110 места и Wi-fi. Тука гостите може да уќуваат во големиот избор на пијалоци, коктели, пецива, салати и сендвичи.

Спа центарот “Gardenia” е модерен центар за убавина и здравје. Постеителите може да уживаат во 70 типови на масажа на лице и тело, солариум, базен, џакузи, детски базен, сауна, парна бања и фитнес центар. Италијанскиот ресторан со летна тераса им нуди на гостите ексклузивно мени.

Тука ќе имате можност да одберете не само Италијански специјалитети, но и специјалитети од цел свет. Терасата е со прекрасен поглед кон Пирин планина.

Kukeri Mehana е најатрактивното место во хотелскио комплекс со капацитет за 400 гости и типичен Бугарски енериер, од дрво, камен и метал. На менито може да најдете морски специјалитети, традиционална Бугарска храна, локални специјалитети, Арапска кујна.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

mikostov

Почитувани, Дали собите се доволно големи за сместување на двајца возрасни и две деца на возраст од 18 и 15 години?

Член на Grouper од: 07-12-2012

biljanaadmin

@mikostov Собите се наменети за двајца возрасни или максимум двајца возрасни + 1 дете. Доколку сакате да престојувате 4 лица, контактирајте го хотелот за да ве информираат кој тип на сместување е соодветен за вас.

Член на Grouper од: 09-02-2015
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ